2. Aile
  3. Annem erkek arkadaşımı istemiy

Annem erkek arkadaşımı istemiy

A... D... - 16 ay önce
Nasıl başlayayım bilmiyorum. Erkek arkadaşımı ailemle tanıştırdım hayatımda 2. Kez aşık oldum. 3 aylığız ve evlenme teklifi aldım elbetteki kabul ettim. Her normal insan gibi istemek istiyorlar ama annem erken diyip duruyor. Tekliften 1 hafta önce annesi ben ve erkek arkadaşım bilmeden annemle konuşmuş. Benim yüzde 50 kardeşiminde yüzde 50 hisseye sahip olduğu ev var laf arasında orda oturur kardşeime payını veririz demiştik. Haddi olmadan bunu ben annemle konuşmadan gidip çocuklara verirsin orda otururlar tarzı bişey demiş. Bende kavga ederken bana söylemeden nasıl söylersin deyince kavga bitsin diye söylemedim dedim 1 kere konuşma geçti o zaman aklında kalmıştır dedim. Olay şimdi erkek arkadaşıma kaldı o söylemiştir diye. En azından saygı duy sevmesende diyorum saygı bile duymuyor. Dışarı çıkarmıyor gizlice görüşüyoruz. Erkek arkadaşımada anlatmadım evlenmeye meraklıymışım annem öyle söylüyor ben 22 erkek arkadaşım 24 yaşında yakın zamanda doğum günlerimizde var yaş alıyoruz. Ben 1.5 senedir çalışan biriyim çalışmakla hayata atılmıyormuş parası yokmuş yapamazmış. Düğünü bile 2 sene sonra istedi onada tamam dedik barıştık şimdide saygı duymuyorum istemiyorum diyo. Dayımın yanında o iş yaş diyor. Gerçekten ne yapacağımı şaşırdım
Burak KÜSMENOĞLU
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Anneniz maddi konuda güvensiz ise evliliğe karşı çıkabilir. Karşı tarafa güvenmiyorsa bu yüzden de karşı çıkabilir. Maddi konuda güvencenizin olduğundan emin değilseniz acele edip harekete geçmemenizi tavsiye ederim. Maddiyat evlilikte sanıldığından daha önemli bir yere sahip. Başka riskleri mantıklı bir şekilde ele alarak erkek arkadaşınızla değerlendirebilirsiniz. Erkek arkadaşınıza anneniz güvenmiyorsa bunun nedenlerini anneniz ile sakin ve anlayışlı bir şekilde tartışabilirsiniz. Ayrıca anneniz sizin duygusal baktığınızı mantığınızı kullanmadığınızı da düşünüyor olabilir. ''Biz hallederiz'' ''Yaparız'' ''Bir yolunu buluruz'' gibi cümleleri kullanmak yerine olası durumlarda ne yapacağınızı, nasıl yapacağınızı erkek arkadaşınız ve anneniz ile tartışabilirsiniz.
Burak KÜSMENOĞLU
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Fobiler, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk