2. Aile
  3. Annemin Psikolojik Sorunları

Annemin Psikolojik Sorunları

Nurullah - NaN saniye önce
Annem kendi kendine senaryo kurup onlara inanıyor ve babamın yeğeniyle yattığını çocuğu olduğunu düşünüyor vakit vakit cinnet geçiriyor tedavi görmeyi reddedip ben deli değilim diyor çok kez samimi ve insancıl bir şekilde konuşmayı denedim ama kim ne derse desin kendi inandığı haricine inanmıyor bi ara benim dahi onun oğlu olmadığımı babamın beni başka birinden yaptığını söyledi yüzüme karşı diyebilirsiniz babanız cidden aldatmış olabilir fakat en büyük sorun annemin yeğeni hemen 5 dakika uzağımızda yaşıyor babam ise sürekli gurbette görüşmeleri nerdeyse imkansız gibi bir olasılık hem babam 53 yaşına gitti yeğeni ise 25 yaşında annemin inancına göre babam bundan 10 sene önce yani yeğeni 15 yaşında iken onunla ilişki yaşayıp çocuk yapmış ve cidden katlanılamaz hale geldi ev işleri duruyor kendine işkence eder şekilde yemek yemeyip sadece sigara içip sürekli uyuyor başka insanları arayıp onlarla telefonda konuşurken cinnet geçiriyor sizin önerinize ve bu konu hakkındaki görüşünüze ihtiyacım çok var 17 yaşında bir gencim ve cidden benide psikolojikmen bu durum çok etkiliyor
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba... Anneniz ile ilgili yaşadıklarınızın sizin için ne kadar zor olduğunu anlayabiliyorum. Anneniz en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurmalı ve psikiyatri uzmanı ile görüşmeli. Burada iş size düşüyor sanırım. Çevrenizde annenizin sözüne değer verdiği bir yakınınız varsa O'nu da sürece dahil edin ve bir an önce destek alsın. Hem kendisinin hem de çevresindeki insanların sağlığı için en doğru yol bu. Umarım en kısa sürede uzman desteği sağlayabilirsiniz
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları