2. Aile
  3. Babamdan nasıl nefret etmem?

Babamdan nasıl nefret etmem?

B... İ... - 20 ay önce
Bana olan en ufak teması bile beni sinirlendiriyor igrenc hissefiyoeum aglamak istiyorum yanında 5 dakika bile durmak istemiyoeum kusmak istiyorum ondan o kadar nefret ediyorum ki bazwn keske ölse diyorum kendimi nasıl durdurabilirim dayanmıyorum nefes alıs verisi bile sinirimi bozuyor bu nefretim nasıl gecer bilmiyorum
Ayten GÖLCÜ
Uzmanın Cevabı: Merhaba Betül hanım, öncelikle açık yüreklikikle kendinizi açıp sorunuzu dile getirdiğiniz için sizi takdir ediyorum. Sorunuza gelecek olursak belli ki babanızla beraber yaşamak durumundasınız ve bu oldukça sizi stresli bir duruma sokuyor. Öncelikle duygularınıza kulak vermenizi ve onları olduğu gibi kabul etmenizi önerebilirim. Duygularımız bazen bize çeşitli yaşam olaylarına verdiğimiz psikolojik tepkileri gösterir. Bu durumda duygularımıza kulak vermemiz ve "şu anda gerçekten ihtiyacım olan şey ne?" sorusuna cevap vermemiz, hem kendimizi ve ihtiyaçlarımızı daha iyi anlamamıza hem de daha sağlıklı baş etme yöntemlerini keşfetmemize yardımcı olabilir. Eğer neye ihtiyacınız olduğunu bulmakta, bu duygu durumuyla sağlıklı bir şekilde baş etmekte zorlanıyor ve yardıma ihtiyaç duyduğunuzu hissediyorsanız en kısa zamanda bir uzmandan yardım almanızı öneririm. Umarım söylediklerim sorunuza cevap olabilmiştir. İyi günler dilerim.
Ayten GÖLCÜ
Psikolog
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Fobiler, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları