2. Aile
  3. Bana nolur akıl verin

Bana nolur akıl verin

Nsa - 22 ay önce
Annem ve üvey babam çok toksikler ne desem dinlemiyorlar, tüm sorumlulukları bana aldırıyorlar, sevgi göstermiyorlar, aşağılayıcı şakalar yapıyorlar, bir konuda hakkımı savunmaya çalışsam annem dinlemiyor üvey babam bağırıp çağırıyor. Her şeyimi eleştiriyorlar annem durduk yere bana yükseliyor bazen evde yalnız kalınca ağlamaktan mahvoluyorum keşke ölsem diye sızlanıyorum çünkü dayanamıyorum artık. Psikoloğa göndermedikleri için buraya yazmak zorunda kaldım ne yapabilirim lütfen bana akıl verin kafayı yiyeceğim
Kübra UĞURLU
Uzmanın Cevabı: Merhabalar.Yazınızı dikkatle okudum.Ebeveynlerle alakalı konularda şunun farkında olmanızda fayda var. Bahsettiğiniz toksik ilişkinin içinde yaşamak birey için çok zorlayıcı ve yıpratıcı bir çevresel etkendir.Fakat bu toksik ilişki için sorumluluk alması gereken yine aynı ebeveynlerdir.Aileniz varolan durumlarının sağlıklı bir durum olmadığını farkına varıp değiştirebilecek tek kişiler.Sizin elinizden onların ilişkisiyle alakalı malesef bir sey ***** diğerlerini(ailemiz dahi olsa)değiş*****ğiştirebileceğiniz tek kişi sizsiniz. Bunun İçin devlet hastanelerine başvurabilirsiniz.Süreçten en az şekilde etkilenmeniz adına destek almanızda fayda var.Umarım yakın zamanda bir yardım alabilirsiniz. Sevgiler sağlıkla kalın🙏
Kübra UĞURLU
Psikolog
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Depresyon ve Mutsuzluk