2. Aile
  3. Bir girdabın içinde gibiyim

Bir girdabın içinde gibiyim

G... B... - 2 yıl önce
Merhaba biz 4 kişilik bir aileyiz abim, ben,annem babam birbirine çok bağlı bir aile idik fakat okadar sorun yaşandı ki maddi manevi herkes kendi köşesine çekildi.Ben bu yaşa kadar annemin karşısına kimseyi çıkarmadım.Şimdi biri var tanışalım dediğim anda ittibaren annem hiç istemedi.aslında kimseyi istemiyor.Kimi söylesem bahane buldu.Kaşı gözü aman elalem ne der.Şimdide buldu.Çocukta annen sen evlen istemiyor bence dedi.Haksız sayılmaz.Aileme ben bakıyorum.Yani temel para benden geliyor.Dünya kadar borç var.kredi çektirdiler.Yani belkide beni onun için tutuyolar.Ya da Annem benim gitmeden çok korkuyo tek kalırım ne yaparım beni kimse anlamazfalan diyeŞimdi annem seni silerim o çocukla konuşma diyo beni ahlaksızlıkla suçladı ya düşünün ben tesettürlü bir insanım herşeyi geçtim.Yılardır herkes ne derse onu yaptım şimdi ben bir insanı tanımak istedim.Çok ***** diyebilirim.Kaldım böyle iki arada uyuyamıyorum.Yemek yiyemiyor.
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba Gizem Hanım, Anladığım kadarıyla aldığınız kararlarla ilgili annenizin düşüncelerine çok önem veriyorsunuz. Karar alırken etrafınızdaki diğer kişilerin, ailenizin size ne yapmanız gerektiğiyle ilgili söyledikleri kararlarınızı etkiliyor. Yanlış anlamıyorsam sizin dışınızdaki kişilerin kontrolüne izin veriyor ve kendi ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi, kararlarınızı, arzularınızı bastırıyorsunuz. Sizin dışınızdaki kişilerin -ki bu durumda bu kişiler aileniz- ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanıyorsunuz. Tam olarak durumunuzu anlayabilmek adına bu konuyla ilgili daha fazla detaya sahip olmam gerekiyor ancak anlattığınız kadarıyla bu konuda belki sizinle sağlıklı bir şekilde sınır koyma ile ilgili çalışabileceğimizi düşünüyorum. 'Kendi düşüncelerinizle ilgili neler düşünüyorsunuz? Bu şekilde hareket etmenizin sebepleri var mı?' gibi konular üzerinde durabiliriz.
Silinmiş UZMAN