2. Aile
  3. bu girdaptan nasıl çıkacağım

bu girdaptan nasıl çıkacağım

Ö... K... - 20 ay önce
Merhabalar. 17 yasında bir evlilik yaptım. 10 sene içerisinde defalarca aldatıldım. en sonunda dayanamayıp resmi alarak ayrıldım. 3 -4 ay gibi süre ayrı kaldık bu ayrı kaldığımız dönemde kendimle ilgilenmeyi, mutluluğu bulmuş gibiydim. başka birisiylede cinsel ilişki yaşadım. daha sonrasında. beni bir daha aldatmayacağını düzeleceğinisöyledi ve ben tekrar geri döndüm. ama bazı şeyleri sakladığım için huzursuzdum. bende yaşadıklarımı söyledim . ve şuan sanki suçlu benmişim gibi davranıyor herkes. ve bu durum artık cok zoruma gitmeye başladı. çocuğumu bile silmeye karar verdiğim zamanlar oldu. onun ailesi ve kendisinin baskısı bitmiyor. flört dönemi olarak ilerlemek istiyor. fakat bu beni cok yoruyor. Dahasıda sanki ayrılmamıza ben sebeb olmuşum gibi görülüyor. bende sürekli bir memnuniyetsizlik var. ve sürekli boğuluyorum. sanki kendi yaşam alanım değil. sadece nefes alıp veriyorum yaşamak için. yine ona karşı cok takıntılı bir duruma geldim. bunu atlatamıyorum. sanki ondan başka kimse yok. bunu yendiğim 4 ayda kendimi bulmuştum sanki ama seviyorum cümleside artık yetmiyor. girdabın içinden çıkamıyorum. ne yapmam gerektiğine dair hiç bir fikrim yok. üstüne sürekli intihar düşünmeye başladım. yada herkesi bir anda silip hiç kimse hayatımda olmasın istiyorum. cocuğum bile dahil.
Umut ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: İntihar dusuncesi olması durumun çok kritik oldugunu gosteriyor. Hemen destek almalısınız. Çıkılmayacak girdap yoktur.
Umut ÖZTÜRK
Uzman Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk