2. Aile
  3. Eşim bir narsist

Eşim bir narsist

M... Ö... - 24 ay önce
Değerli hocam. Ben 3 yıllık evliyim, eşim çok aşık, kıskanç, sahiplenici bir adamdı. Ben hiç kıskanmadım. Şimdi kıskandığımı belli ettim ve eşim benden aşırı uzaklaştı. Kırıcı tavırlar sergiler oldu. Boşanalım dediğimde de bırakmıyor. Eleştiriye kapalı. Onu eleştirdiğim her konuda karşı saldırıya geçiyor. Terapiyi reddediyor. Nasıl bir yol izlemeliyim
Nazmiye AZAK
Uzmanın Cevabı: Merhaba, psikoterapide en öncelik bireyin kendisi ile çalışma isteği olmalıdır. Niyet olmadan değişim olmaz. Bu zorlu süreçte kendiniz için destek almak isterseniz kendi psikoterapi sürecinize başlayabilirsiniz.
Nazmiye AZAK
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Travma ve İlişkili Bozukluklar