2. Aile
  3. Eşim ile problemlerimiz var

Eşim ile problemlerimiz var

a.z - 19 ay önce
Kaan bey evleneli 2 yıl olmak üzere ve 9 aylık bebeğimiz var. Ama biz eşimle evlilik sürecinde çok zorlanıyoruz. Kocam duygularını ve hislerini bana hissettirmiyor. Ne zaman karşıma alıp konuşsam tepkisiz. Onu anlamakta zorlanıyorum sabretmeye çalışıyorum ama benim psikolojim git gide bozulmaya başladı . Kültür farkımız var ondan mı kaynaklı yoksa büyüdüğümüz ailelerden mi bilemiyorum. Terapiyi zar zor ısrarlarim ile kabul etti ama halen psikologun bizim evliligimize iyi geleceğine inanmıyor. Çok direnç gösterdi ama en sonunda bakalım iyi gelecek mi diyerek önyargılı bir şekilde kabul etti. İlişki terapistligi sırasında seans nasıl ilerliyor hiç bilmiyorum mesela bireylerin sorunlarına iniliyor mu yoksa genelgecer mi oluyor
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, öncelikle belirtmek isterim ki bir ilişkiye yansıyan sorunların bir çoğu bireyin kendisi ile yaşamış olduğu problemin ilişkiye aktarılmasıdır. Terapi sürecinde ele alınan konular yüzeysel işlenmemekte olup başvurulan bütün problemlerin temeline ulaşıp sağlıklı bir çözüm sürecine kavuşturup işlenmektedir. Bilgi ve randevu talepleriniz için asistanım ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Silinmiş UZMAN