2. Aile
  3. Eşimin ailesi kaynaklı problem

Eşimin ailesi kaynaklı problem

... ... - 11 ay önce
Eşimle arkadaş aracılığıyla tanışıp birbirimizi severek evlendik. İlk başlarda sorun yoktu fakat nişandan sonra ailesinin serzenişleri başladı. Nişanda hoşgeldin demeyen eniştemden, nişan tarihini belirledik diyen anneme kadar bahane üretmeye başladılar. Annem bu şekilde konuştu diye küstüler. Yüzümün asık olmasından az aramamdan ablasıyla çok sık görüşmememden çıkan sorunlar nişan atmaya kadar vardı. O gün eşim de ailesine inanıp surat yastığımı ifade edip beni terketti. Bu durumda yeniden bir araya gelmemiz zor oldu. Elalem ne der kaygısıyla düğünü yaptık. Eşimin ailesinin her anlarında bulunmaya çalıştım. Evlerine gittim ihtiyaçlarını karşıladım. Eşlerine dostlarına hizmet ettim. Sonra babam hastalandı. Eşim tarafından kimse aramadı. Babam vefat etti yine kimse gelmeyi bırakın gelmedi. Sebebini sorduğumda kandilde aramadığım yüzümün asıl oldugu anlatıldı. Babam hastalanana kadar işlerine aradığım sürede herşey iyiydi sıkıntı yoktu ama işte benim bu anımda ailesinden kimse yanımda yoktu. Babam vefat edeli 1.5 ay oldu. Atlatamadığım gibi evlilik sorunlarımla da daha çok yıpranır yorulur oldum. Eşim ailesine giymem gerektiğini yoksa evliliği bitirebileceğimizi söyledi. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Her ne kadar beni sevdiğini söylesede hiçbir zaman hissetmedim ne sevdiğini ne aile olduğumuzu ne bana değer verdiğini. Nasıl yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, yaşadıklarınız adına sizin için üzüldüm. Bu ve benzeri olağan dışı durumlarda, duygularımız ve düşüncelerimiz bizi korumaya alır. Anormal durumlarda normal olan duygu ve düşünceleri iyileşmek için yaşamamız gerekir. Ama bu yaşananlar size üstesinden gelemeyeceğiniz hissi uyandırıyorsa bu konuda destek almanızda fayda vardır. Çünkü süreç duygusal ve düşüncesel olarak sizi zorlayabilir. Babanızın mekanı cennet olsun, başınız sağolsun. Yas ayrı bir terapi gerektirir. Bazen bazı kişiler bir yakınını kaybettiğinde yas sürecini yaşaması gerekir. Bazı kişiler de üstesinden kendi başına gelir. Mücadele gücünüzün kalmadığını, üstesinden gelemeyeceğinizi hissediyorsanız bir uzman desteği almanızda fayda var. Yaşananların tek taraflı olmadığını da belirtmekte fayda var. Çünkü tek başınıza yaşamıyorsunuz. Eşinizle ilgili de destek gerekmektedir.
Silinmiş UZMAN