2. Aile
  3. Kendimi yetersiz hissediyorum

Kendimi yetersiz hissediyorum

S... Ş... - NaN saniye önce
Ailemle birlikte yaşıyorum. 21 yaşındayım. Universite okuyorum. Ailemle aramızda sorunlar var. Bir şeyi bilmeyince yada yapmamayınca hem bi imalı yada düz bi şekilde kullandıkları kalp kırıcı laflardan çok sıkıldım. BENİ cidden anlamıyorlar işin kötü anlamak ihtimalleride yok.Ben onları yaşadıklarını anlıyorum ama çoçukları değil miyim beni anlamak ve ya sevmek bu kadar zor olmasa gerek.Bir şey oluyor kötü oluyorum sonra işte herşeyi düzelttim geride kaldı dediğim an bir ailemin tek kötü lafı ve hareketi ile çözüldügünü sandığım herşey tepe taklak oluyorum bununla ilgili ne yapa bilirim? Lütfen yardım edin çünkü sabrım ve kapasitem gittikce zorlanıyor.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, aile evi, bambaşka karakterlerde ki, bambaşka yaşanmışlıkları olan insanların bir arada bulunduğu bir yerdir. Her ne kadar kendimizi iyi ifade edebilsekte bu farklı bakış açıları olaylara bizler gibi bakmakta hep zorlanır. İnsanı en çok yoran şeylerden biri de budur. Anlaşılmamak. Sizi ne kadar zorladığını anlayabiliyorum ama önemli olan sizi anlamalarını sağlamak ya da bunu beklemek yerine, onları olduğu halleriyle kabul edip daha az duyarlı hale gelmeye çalışmaktır. Bunun sadece dile kolay olduğunu biliyorum ama zamanla danışanlarımız, eğer biri değişmek istemiyosa bunu başaramıcağını anlayıp durumu olduğu gibi kabul ederek, değişimi sadece kendinde yaratmaya çalışarak hafiflerler.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları