2. Aile
  3. konuşamama anlamama

konuşamama anlamama

Fadikkk - 20 ay önce
Ailem beni dinlemiyor, kararlarıma saygı duymuyor.Erkek arkadaşım daha önce evlendi boşandı çocuğu var istemiyorlar. Benden bi seçim yapmamı bekliyorlar. Ya o ya biz onu seçersen seni sileriz diyorlar. Ve bana karar vermem için 1 hafta süre verdiler. Erkek arkadaşımı seviyorum daha önce evlendi boşandı diye önyargıyla yaklaşılmasını istemiyorum. Tanısınlar bana ya da onları bi yanlışı olursa istemiyoruz desinler zaten daha ısrar edemem. Ama bu süreçte beni silmeye hazır olmaları ve dinlememelerini hazmedemiyorum.23 yaşındayım ama ayrılmadığım taktirde öldürmek beni döverek bulunduğum yerden yanlarına götürmekle tehdit ediyorlar. Bu süreçte kimseye bi zarar gelmesini istemiyorum ama ayrılık da düşünmek istemiyorum. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum. Psikolojim bozulmak üzere kimseyle konuşmak ve görüşmek istemiyorum. Uzman bi görüşe ihtiyacım var lütfen yardım edin.
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, Öncelikle içinde bulunduğunuz duruma üzüldüm, gerçekten zor bir süreç. Ailem beni dinlemiyor, kararlarıma saygı duymuyor demişsiniz ki bu hayatınızın birçok döneminde bu şekilde olmuş diye anlıyorum. Yani bunu sadece evlilik kararı aşamasında yaşamıyorsunuz. Uzman bir görüş olarak; sizi tanımadan görüşümün size, şartlarınıza uygun olacağını sanmıyorum. Lütfen, sadece şu anda yaşadığınız durum ile ilgili değil kendiniz için bir terapi sürecine başlayınız. Sağlıklı günler dilerim.
Silinmiş UZMAN