2. Aile
  3. Sevgi nedir bilmiyorum

Sevgi nedir bilmiyorum

E... ... - 8 ay önce
Ailemden hicbir zaman sevgi almadim. Sevgi nedir bilmem. 13 yasinda annem ilk kez sürtük demisti ondan sonra her sinirlendiginde demeye baslamisti. O zaman anladim bana karsi olan hisslerini. 17 yasinda sirf konusuyorum diye babam bogazima bicak dayamisti. Suan 18 yasindayim psikolojik olarak tahamulum kalmadigi bir kac aydan gectim ve 1,5 yildir kendime zarar veriyorum artik dayanamadigim icin anneme her seyi anlattim 3 defe intihar girisimimi kendime verdigim zarari ve neden beni sevmedigini sordum bana sadece guldu.o gunden sonra kimseye hicbir seyimi anlatmadim. Annemin her tartismada sürtük dedigini soylemistim ya artik intihar etmemi soyluyor. Gercekten dayanamiyorum. Keske kafamdaki sesleri duysaniz artik kontrol edemiyorum.
Burak KAYA
Uzmanın Cevabı: Merhaba, yaşadığınız sorunlar çoğu insan için zorlayıcıdır. Kendinize zarar verme noktasında olmanız yaşadığınız ruhsal acıları bedensel acılarla durdurmaya çalışmak olarak görünüyor ve bunlar çoğunlukla geçici ve işe yaramayan çözümler olmakta. En doğrusu bir ruh sağlığı profesyonelinden yardım almanız. En kısa zamanda doğru yardım alabilmeniz dileğiyle.
Burak KAYA
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları