Kumar bagimliligi

Umudunyolu - 2 yıl önce
Hocam merhaba.10 yılı aşkın bir zamandır kumara bagimliligim var.yani gidip herhangi bir ülkede masa açtırıp oynamisligim yok nesine gibi pinup gibi sitelerden yatirdigim para kadar oynuyorum fakat bunu hayatımdan çıkarıp başka şeylerle meşgul olmak istiyorum kilitleniyorum hırs yapıyorum kaybediyorum. Bu kumar illeti yüzünden eşime yalan söylüyordum 11 yıllık evliyim yalanida hesaptan para atıyordum siteye o sebepten söylüyordum en son patlak verdi ***** zararım vardı 4ay kadar ara verdim buseferde esim bana güvenini yitirmişti obsesif bozukluğu varmış eşimde sonradan öğrendim şuan benim herşeyin var zannediyo ama yok yine hırs yapıp yine kaybediyorum hep haklı çıkma çabam yüzünden herşeyimi kaybettim nasıl bir yol izlersen bu illetten kurtulurum yardımcı olur musunuz.
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Kumar da tüm diğer bağımlılıklar gibi insanı etkisi altına alır ve hayatını yavaş yavaş ele geçirir. Burada kumar oynamaktaki ihtiyacınızı belirlemek faydalı olacaktır. Şüphesiz istediğiniz tek şey para kazanmak değildir, size iyi gelen noktalar vardır. Bunlar belirlenir ve yerine ne koyabileceğiniz netleşirse yol alabilirsiniz. Kumar bağımlılığı madde bağımlılığı kadar zor olmasa da üstesinden gelmek için ciddi çaba gerektiren bir süreçtir. Bu aşamada yardım almaya başlar iseniz evliliğiniz için de bir adım atmış olacaksınız. Umarım bir an önce istediğiniz hedeflere ulaşırsınız
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları