depersonalizasyon

... ... - 3 ay önce
merhaba ben 4 aydır dr ve dp yaşıyorum gerçekten artık çok sıkıldım bu durumdan beynimin uyuşukluğu gitmiyor ne yapmam lazım yardım eder misiniz ?:(
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanın Cevabı: Merhabalar ; Kendi vücudundan kopmuş veya kendinize dışarıdan bakıyormuş gibi hissetme durumları psikotik tablolarda karşımıza çıkabiliyor. Travmatik anılardan , yaşantılardan kaçınmak için kişi bunu bilinç dışında kendini koruma altına almak için depersonalizasyon dediğimiz durum ortaya çıkıyor. O yüzden psikolojik danışmanlık desteği bu süreçte önem arz ediyor. Diler iseniz seans planlaması yapabiliriz . Sağlıcakla kalın .
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları