2. Bunların dışında
  3. Ergenlik döneminde ölüm korkus

Ergenlik döneminde ölüm korkus

Withizlin - NaN saniye önce
Normalde ölümü hiç yadırgamazdı hatta normal karşılardı belki yarın öleceksin derdi. Şimdi ise bunu çok kafasına takıyor. Nefesini duymasam farketmeyeceğim kadar sessiz ağlıyor. Size sormak istedim ergenlik dönemiyle mi alakalı bu ve nasıl aşılır? Yardımınız için şimdiden teşekkürler :)
Fatma İzel ŞAHİN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, kişi ile ilgili bilgiyi çok az yazmışsınız ama sanırım ergen bir evladınızdan bahsediyorsunuz. Ölüm korkusu hem kişinin kendisi için hem de sevdikleri için yaşayabileceği bir korkudur. Ergenlik dönemindeki bireyin henüz yaşamayı planladığı ama eyleme dökemediği pek çok şey olduğunu düşünmesi ve ölümün artık geri dönüşü olmayan bir son olduğunu kavraması ile birlikte görülebilmektedir. Ancak, kişinin günlük yaşamıni bozacak, psikolojik sağlığını etkileyecek şekilde bir korku varsa sebebi daha derin anlamlarda olabilir. Özellikle birden ortaya çıkan korkuları daha detaylı yaşam süreçleri ile ele alarak incelemek gerekir. Hem sizinle hem de sorunu yaşayan kişi ile görüşmek için randevu oluşturmanızı ve konuyu daha detaylı dinlemeyi isterim. Sağlıcakla...
Fatma İzel ŞAHİN
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri