1. Soru Sor
  2. Bunların dışında
  3. Kalp Atış Yoğunluğu

Kalp Atış Yoğunluğu

Nida - 8 ay önce
Muhammed Bey, Merhaba. Benim rahatsız olduğum durum şöyle; risk durumlarında ya da kötü bir olay ile karşılaşınca kalbim çok hızlı atıyor. Örneğin; ağır yaralı birini görünce veya araç kullanırken aniden önüme biri çıkıp fren ile durmak zorunda kaldığımda. Böyle durumlarda o an yapmam gereken ne ise onu yapmaya çalışıyorum ancak o an kalbim küt küt atmaya başlıyor zaman zaman elim ayağım titriyor. Daha önce de istemediğim bir olay ile karşılaştığım zaman sıcak basması ve mide bulantısı yaşayarak bayılmıştım. Ne yapmalıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Hoşça kalın.
Muhammed AYÇIÇEK
Uzmanın Cevabı: Kalbiniz çok hızlı attığında yada istemediğiniz olaydaki sıcak basması mide bulantısı yaşadığınızda o an aklınızdan hangi düşünceler geçiyor?
Danışan
O an aklımdan bir düşünce geçmiyor aslında. Kalbimin hızlı atması olayın gerçekleşme anı ile başlıyor. Trafik kazasına ramak kala mesela. Bayılmam da istemediğim olayı yaşayıp atlattıktan sonra gerçekleşti. Ayıldığımda tansiyonum ölçüldü çok düşüktü.
Muhammed AYÇIÇEK
Uzmanın Cevabı: Bu şikayetiniz için hastaneye başvurundunuz mu?
Danışan
Tansiyon düşmesi ile ilgili evet başvurdum. Ancak herhangi bir sorun olmadığı söylendi.
Muhammed AYÇIÇEK
Uzmanın Cevabı: Doktor bi tanıdığımla görüştüm, durumunuz psikolojik değil de daha çok kardiyoloji bölümüyle ilgili olduğunu düşünüyoruz.
Muhammed AYÇIÇEK
Muhammed AYÇIÇEK
Psikolog(*)(*)(*)(*)( )
Uzmanlıklar: Fobiler, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları