Stresten uyuyamıyorum

kayla - NaN saniye önce
stresten uyuyamıyorum geceleri sürekli aklıma bir şeyler geliyor günlük hayatıma da bu etki etmeye başladı kendimi yersiz yersiz çok kötü hissettiğim oluyor aniden kötü düşünceler aklıma geliyor kendimi güvende hissedemiyorum sizce neden olabilir?
Ayse DURMAZ
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, anksiyete kaynaklı olabileceği gibi altta yatan bir çok sebepten dolayı da olabilir. Öncelikle uyku durumununa değinelim. Uykusuzluk devamında depresif bir ruh hali, anksiyetenin de düzeyini artırır çünkü. Rahat ve güvende bir uyku için öncelikle gün içinde fiziksel olarak da kendinizi yormanızı, spor yapmanızı, enerjiyi fiziksel olarak da atmanızı öneririm, yaşadığınız düşünce zincirlerini aklınıza geldiğinde yazın lütfen. Düşünce olarak kalmasındansa somut olarak görür ve değerlendirebilirsiniz. Günlük tutabilir o gün sizi mutlu eden, üzen, yaşadığınız duygular ve sebeplerini yazabilirsiniz. Daha fazlası için de terapi almanızı öneririm, sağlıkla kalın🙏🏻
Danışan
çok teşekkürler terapi almak istiyorum sizdek çok sağ olun ^^ en kısa zamanda ayarlayacağım
Ayse DURMAZ
Uzmanın Cevabı: Siz sağolun, kendinize iyi bakın🙏🏻🌸
Ayse DURMAZ
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri