1. Soru Sor
  2. Cinsellik
Zeynep ZEYDANLI
Psikolog
Zeynep ZEYDANLI
Hülya GÜVEN
Uzman Klinik Psikolog
Hülya GÜVEN
Anıl İLGAR
Uzman Klinik Psikolog
Anıl İLGAR
Gökhan Uğur OLÇAY
Uzman Psikolog
Gökhan Uğur OLÇAY
Büşra KİRİŞ
Psikolog
Büşra KİRİŞ
Miraç YOLDAŞ
Psikolojik Danışman
Miraç YOLDAŞ
Furkan YILMAZ
Psikolog
Furkan YILMAZ
İrem ERKAŞDA
Psikolog
İrem ERKAŞDA
Esin AFŞİN
Psikolog
Esin AFŞİN
Alperen KARABULUT
Uzman Klinik Psikolog
Alperen KARABULUT
Buse CAN
Uzman Klinik Psikolog
Buse CAN
Betül ERÇİN
Psikolog
Betül ERÇİN
Fulya ERKOL
Psikolojik Danışman
Fulya ERKOL
Belkıs BOYDAĞ
Psikolog
Belkıs BOYDAĞ
Çağla Gözde ŞAHİN
Psikolojik Danışman
Çağla Gözde ŞAHİN
Rukiye AYDIN
Uzman Klinik Psikolog
Rukiye AYDIN
Ebru KESKİN
Psikolog
Ebru KESKİN
Nebile DEMIRHAN
Psikolog
Nebile DEMIRHAN
Eda TAŞKIN ÖGE
Uzman Klinik Psikolog
Eda TAŞKIN ÖGE
Şeyma Nur GÜRLEYIK
Psikolog
Şeyma Nur GÜRLEYIK
Suçlu hissediyorum
Danışan Yoruldum - 45 gün önce
Bir akrabamla alakalı bir cinsel rüya gördüm ve sonrasında sanki o başka biriymiş gibi düşünerek kendimi tatmin ettim ve bundan çok pişman oldum nasıl düzeltebilirim bunu ağzımdan kaçırmaktan korkuyorum
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, İnsan olarak rüyalarımızdan, aklımıza gelen düşüncelerden değil eylemlerimizden sorumluyuz. Neden böyle bir rüya gördüm diye üzerinde düşünmek ya da kafamızdan atmaya çalışmak bu durumu daha çok aklımıza getirir. Normal hayatınıza devam ederek bu düşüncenin geldiği gibi gitmesine fırsat verebilirsiniz. Rüyalar bilinçdışında gerçekleşir bu sebeple rüyalarımızı biz seçemeyiz, ancak birine anlatıp anlatmamak sizin tercihiniz. Sadece isteyerek ve bilinçli olarak bu rüyayı başkasına aktarabilirsiniz, sevgiler.
Cinsel ilişkide erken boşalma
Danışan ... ... - 3 ay önce
Merhabalar, 8 aydır bir ilişkim var. Cinsel anlamda bir şeyler yaşadığım ilk ilişkim. Şu an olan ilişkim içinde yaşadığımız problem erken boşalma problemidir. Bu ten uyuşmazlığı mı yoksa başka bir neden mi çözmek istiyorum? Bu alanda yardımcı olabilir misiniz?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba ten uyuşmazlığından kaynaklı olmamaktadır merak etmeyin, evet bu konuyla çalışıyorum. Sevgilerimle
İlişkiye girmekte zorlaniyorm
Danışan S... ... - 5 ay önce
Yaklaşık 3 senedir evliyim fakat eşimle ilişkiye giremiyorum. Bazen onun bana temas etmesi bile beni rahatsız ediyor. Gün icerisinde bile bana temas etse sadece benimle ilişkiye girmek için temas ettiğini düşünüyorum. Bazen de ilişkiye girerken zorlanıyorum ve acı hissediyorum. Bunlar için farklı doktora gitmeli miyim yoksa psikolojik destek mi almalıyım ?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba Sayın Danışan ; 3 senedir cinsel birlikteliğin olmaması veya isteksiz bir şekilde gerçekleşmesi sağlıklı bir durum değildir. Altında yatan sebepler arasında eş ile iletişim problemleri , catismalar , çocukluk çağı travmaları veya devam etmekte olan olumsuz tutum ve davranışlar gibi bir çok nedenden dolayı cinsel isteksizlik , korku yaşanabilmektedir. Bunların anlaşılması sorunun devam etmemesi açısından önem arz etmektedir. Cinsel terapi ile psikolojik destek almanız gerekmektedir. Psikolojik bir alt yapı varlığı sebebi ile cinsel problemler yaşanmaktadır. Eğer dilerseniz randevu takvimimden size uygun zamanı seçerek bir sürece başlayabiliriz. Teşekkürler.
Kendimi çaresiz hissediyorum
Danışan e... ... - 8 ay önce
Merhaba öncelikle , ben Füsun ve 15 yaşındayım . Ben 5 sınıfken ya da 4. sınıfken tam olarak zamanını hatırlayamıyorum ancak unuttuğum daha yeni yeni tetiklenen bir olay yaşamıştım. Öncelikle ben o zamanlarda kuzenim tarafından o da 10 11 yaşlarında o zamanlar .. Neyse sonra biz nasıl oldu bir şekilde benim arkama geçip cinsel organıyla ( pantolonu vardı )arkama sürtünmeye başladı ve bizi de kardeşim izliyordu. Bu şekilde dediğim gibi bunu unutmuştum yani unuttuğumu sanmıştım. Daha sonra tetiklendiğinde o kadar suçluluk duydum ki kendimden nefret ettim bu bir taciz sayılır mı ? Ve ailem bilmiyor . Bir terapiste anlatırsam bunu aileme ya da polise anlatır mı ?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, yaşadığınız olay için çok üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Bu olayı yaşadıktan sonra bastırmış olabilirsiniz o yüzden su yüzüne çıkmış olabilir. Hissettiğiniz suçluluk duygusu için bir uzmandan yardım alabilirsiniz ama bu sizin elinizde olan bir şey değil çok küçükmüşsünüz. Taciz mi sorusuna ise vereceğim ise 'evet bu bir tacizdir'. Buna susmak zorunda değilsiniz. Bir terapiste anlatırsanız bunu aileye uygun bir dille anlatacaktır çünkü bu sizi korumak için yapılır. Tekrar söyleme gereksinimi duyuyorum. Bu sizin suçunuz değil ve yardım alabilirsiniz. Sevgiler.
Penisim çok fazla sertleşiyor
Danışan ... ... - 10 ay önce
Hocam merhaba seneye 19 yaşıma gireceğim ama bazı sıkıntılarım var. Mastürbasyon yaparken penisim çok fazla sertleşiyor ve aşağıya indiremiyorum (biraz daha açacak olursam çok fazla kalkıyor) bu biraz canımı sıkıyor çünkü ilişkiye girersem yapamam diye korkuyorum lütfen yardımcı olur musunuz?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Bu durumu çok fazla diye tanımlamanıza neden olan şey nedir? Bahsettiğiniz kadarıyla bu durum neticesinde bazı kaygılarınız ortaya çıkıyor.Kaygı seviyeniz yüksek oldupu durumlarda sertleşme problemi yaşayabilirsiniz. Bu süreci daha iyi anlamak için psikoterapi süreci önerebilirim iyi günler dilerim
Cinsel olumsuzluklar
Danışan D... A... - 10 ay önce
Merhaba cinsel ilişki ve masturbasyon hayatımı çok olumsuz şekilde etkiliyor kişiliğim karakterim değişiyor enerjim düşüyor bir şeyleri anlamakta zorluk çekiyorum ve mutsuz çok huzursuz oluyorum cesaretim kalmıyor hayata olan umudum kayboluyor kendimi sorguluyorum ve bazen boşuna yaşadığımı düşünüp intiharı bile düşünüyorum hayatım mahvoluyor ve bu 4-5 gün sürüyor tekrar enerjimi geri toparlayana kadar devam ediyor yapmaycam dediğim zamanda kendimi tutamıyorum 10 gün de bir yapmayı denedim bi sorun olmadı yalnız bu süre bana çok fazla geldi duramadım 2-3 günde bir yapınca bu sorunlarla karşılaşıyorum ve cinsel arzularımın da önüne geçemiyorum ve bu sorun hayatımın başlarından beri var fiziksel olarak da yüzüm çöküyor cansız oluyor ve saçlarıma kadar etki ediyor dökülmeler oluyor lütfen bana yardımcı olun bu illetten kurtarın… Teşekkür ederim.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar; kendinizi açıkça ifade ettiğiniz ve sorununuzu paylaştığınız için teşekkür ederim. Öncelikle çok fazla mastürbasyon yapmanın intihara, saç dökülmeleri gibi bahsetmiş olduğunuz diğer belirtilere neden olmayacağını belirtmek isterim. Daha önceki denemelerinizin başarısız sonuçlanması sizi hayal kırıklığına uğratmış olabilir; asla pes etmeyin. Mevcut durumu değiştirmek her daim sizin elinizdedir. Mastürbasyon kişinin kendi bedeni ile gerçekleştirdiği bireysel haz ve cinselliğidir; kontrollü ve doğru teknikle yapıldığı sürece son derece masumdur. Şuanki duygu durumunuza depresyonun eşlik ettiği düşüncesindeyim ancak net bir değerlendirme yapabilmek seans ortamında mümkün olacaktır. Depresyon tanısı almanız durumunda öncelikle depresyon tedavisi uygulanması uygun olacaktır. İçinizdeki tüm enerjiyi cinsel enerjiye çevirerek çok fazla mastürbasyon eyleminde bulunduğunuz kanaatindeyim. Çok sık mastürbasyon yapmanın erkeklerde özgüveni düşürdüğüne yönelik bulgular mevcuttur. Enerjinizi cinsellik dışında başka eylem ve aktivitelere yöneltmenizi önerebilirim. Öncelikle yaşam tarzınızı değiştirip, içinizdeki enerjinin bir kısmını açık hava aktivitelerine yöneltmenizi ayrıca intihar düşüncenizin tekrarlanması durumunda mutlaka bir uzmandan destek almanızı öneririm.
Uyarılma problemi zevk almama
Danışan ... ... - 13 ay önce
İyi akşamlar hocam cinsel ilişki sırasında uyarılma problemim var islanamiyorum zevk almıyorum önceden masturbasyon yaparken asıri zevk alırdım artık masturbasyondan da zevk almıyorum ve sürekli masturbasyon isteği oluyor bırakamıyorum. Doktora gittim ama hormanal bir bozukluk yok dedi ne yapmam gerekiyor.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar artmış masturbasyon davranisi sonucunda bu durumun olmasi muhtemel fiziksel olarak bir sorununuz yoksa cinsel terapi almaniz yararli olacaktir
Vajinusmus olabilir miyim
Danışan ... ... - 15 ay önce
Hocam günaydın 25 yaşındayım cinsellikten korkuyorum bu kaygıyı kafamdan nasıl atabilirim her korku vajimus mudur? Daha önce denemedim belki de sıkıntısız bir birliktelik olacak ama kanama acıma duygusu bilinçaltımda hep yada kan gelmezse bana inanmazsa korkusu bunu nasıl yenebilirim nasıl düşünmeliyim
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba vajinusmus birlesmede sorun yasamayla tanimlanir genellikle sizde kaygi yaratan durumlarin bundan farkli oldugunu dusunuyorum. Psikoterapi ile kaygi ve korkularinizi basa cikilabilir hale getirebiliriz ve hayat kaliteniz yukselir cinsellige karsi tabularinizi aşarsiniz
esimden uzak durmak istiyorum
Danışan H... M... - 18 ay önce
evlendigimizden beri esimi tatmin edemedim. sogudu benden. her yerimde kusur bulur. surekli temiz banyo yaptigima ragmen , esime sorsan hep kokuyorum. hep kirliyim. hep killarim batiyor, dikensin bana yaklasma diyor. sadece ben yaklasirsam iliski oluyor, o da husran perisan. biktim artik lazere gitmekten. kendimi surekli dort dortluk hazirlayip geri cevrilmekten. en son vajina daraltma yaptir diyor. ondan sonra evliligimizn basindaki gibi ihtirasli adam olurum diyo. ama ben artik o kadar yildim ki, mutlu degilim ve vajina daraltma yaptirsam bile artik esimi istemiyorum. beynim kirginliklarla dolu ve ondan uzak durmak istiyorum sadece. bazen bosanip baska erkekle denemek istiyorum. gercekten benim vucudum bi erkegi tiksindirecek kadar iyrenc mi ?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba sevgili danışanım, öncelikle eşinizin size söylemlerinden dolayı beden algınız gerçekçi görünmüyor. Karşınızdaki insanın sizi beğenmemesi/eleştirmesi bedeninizin sizin deyiminizle “iğrenç” olduğu anlamına gelmez. Kendimize durup soralım, bu işlemleri ve operasyonu ben istiyor muyum? Bunun ayrımınıza varmanız önemli. Bahsettiğiniz kırgınlıkları çözümlememiz ve size daha faydalı olabilmem adına sizi daha yakından tanımam gerekiyor.
Sertleşmeden Boşalma
Danışan K... B... - 19 ay önce
merhabalar son iki masturbasyonumda sertleşme olmadann boşaldım bu durum benim psikolojimi çok bozdu bu durum düzelirmi sizce
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba kenan bey sertleşme problemleri psikolojik alt yapiya bagli olarak gelişebilir icsel ve cevresel faktorlerin etkisi ile bu tur problemler yasabilir. Fizyolojik bir probleminiz yok ise Gecici oldugu gibi belli bir sure devam etmesi de muhtemeldir. Durumu izleyerek devam etmesi halinde destek almanizi oneririm