2. Cinsellik
  3. Bagimlilik ve anal iliski

Bagimlilik ve anal iliski

Kumral211 - NaN saniye önce
Hocam merhaba ben küçüklüğümden beri mastürbasyon yapmaya alıştım şuan 22 yaşımdayım ilk defa bir erkek arkadaşımla birşeyler yaşadım tam ilişki olmasa bile benim yaptığım masturbasyon gibi sürtünme oldu ama hicbir şekilde zevk alamadim sadece ağrı hissettim çok kasıldim mastürbasyona alistigimi düşünüyorum:( alışırsam gerçek ilişkiden zevk alamayacagimi biliyordum böyle olmasindan korkuyordum ve oldu da :( artık gerçek bir ilişki yasamak ve zevk almak istiyorum hocam anal ilişkinin herhangi bir zarari var mı bunu merak ediyorum internette araştırdığım kadarıyla cogu kişi anal ilişkinin ordaki kasları gevşettigini yirttigini ve ilerde tuvalet tutamama gibi sorunlara yol actigini yazmisti kimileri zararli kimileri zararsiz diyor ben de uzman birinden fikir almanın daha doğru olduğunu düşündüm ve size sormak istedim
Serkan ÇINEMRE
Uzmanın Cevabı: Merhabalar öncelikle, şöyle söyleyeyim mastürbasyona bağlı olarak cinsel ilişkide bu tarz bir kasılma ve ağrı hissetmek pek de mümkün değildir aslında. Yani tabii ki konuşulması ve üzerinde durulması gereken bir vajinismus durumu olabilir. Ancak diğer konuya gelinirse anal ilişki tabii ki yaşanabilir fakat yaşanmadan önce dikkat edilmesi gereken husus temizlik, prezervatif kullanımı ve kadının kontrolünde yürümesi gerektiğidir. İlişki sonrasında kasların zayıflamasına ve sonucunda belirttiğiniz duruma sebebiyet verebilir ancak ilişki sonrası içindir bu, uzun sürede tabii ki bu durum yaşanması ihtimali oldukça azdır. Vajinayla ilgili sorunlarınızın devam etmesi durumunda bir uzmana danışmanızı öneririm ancak.
Danışan
Yani hocam bu sorunlar sadece ilişki sonrasında aynı gün için mi geçerli uzun sürede öyle bi problem gorunmuyor değil mi
Serkan ÇINEMRE
Uzmanın Cevabı: Kayganlaştırıcı kullanımı, hijyen ve prezervatif kullanımı gibi konulara dikkat edildiği müddetçe ve zorlayıcı bir anal seksten kaçınıldığı taktirde herhangi bir sorun olmayacaktır.
Danışan
Çok teşekkür ederim
Serkan ÇINEMRE
Uzmanın Cevabı: Rica ederim.
Serkan ÇINEMRE
Psikolog
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Depresif Bozukluklar, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları