2. Cinsellik
  3. Cinsel takıntı

Cinsel takıntı

Kin - 2 yıl önce
Hocam merhabalar ben 21 yaşındayım, ve şöyle bir sorunum var Aklımda devamlı cisellike ilgili düşünceler var ve çoğu zaman kontrol edemiyorum. Zamanının pek çoğunu pornografik sitelerde geciriyorum, bu durum hayatımın olağan akışını çok olumsuz etkiliyor, ne yapabilirim.
Gönül TEMİZ
Uzmanın Cevabı: Değerli danışanım, hormonel olarak testosteronun yüksek olduğu yaşlardasınız. Cinsel ilgi ve isteğin bu dönemde yüksek olması doğal bir durumdur. Ancak hayatı olumsuz etkileme ve yanlış alışkanlık gelişmesi noktasında bir uzmanla görüşmenizi öneriyorum. Bu görüşme yalnızca bilgilendirici bir görüşme olarak yeterli de olabilir, ancak uzman tarafından cinsel bozukluk olarak değerlendirilen bir durum tespit edilirse tarapi de yapılır. Cinsel bilgilerin nereden alındığı önemlidir, medyadan, internetten ve çevreden öğrenilen yanlış bilgiler ve davranışlar bir çok cinsel sorunu ortaya çıkarmakta ya da körüklemektedir. Bu nedenle, güvenli ve sağlıklı bir cinsel yaşam için mutlaka cinsel terapist ile görüşerek, ihtiyacın net olarak tespit edilmesini, bilgi gerekiyorsa bilgi, terapi gerekiyorsa terapi almanızı tavsiye ediyorum.
Gönül TEMİZ
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Cinsel İşlev Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar