2. Cinsellik
  3. cinsellik ile ilgili

cinsellik ile ilgili

bendebilmiyorum - NaN saniye önce
İyi günler. Ben 19 yaşındayım. Yaklaşık bir yıldır cinsel yönelimime dair kafa karışıklığı yaşıyorum. Sosyal medyada erkek vücutları çok hoşuma gidiyor. Giyinmeyi kendime bakmayı çok seviyorum arkadaşlarım bana gay misin diyplar onlar böyle dedikçe ben acaba diyorum. Bu bir hastalık mı
Havva ALICI
Uzmanın Cevabı: Cinsel yönelim kişinin hangi cinsiyetten bireylere karşı duygusal, cinsel vb. Duygular hissettiği ile alakalıdır. Karşı cinsten hoslanmak bir hastalık değildir. Aksine normaldir. Özellikle eşcinsel bireylerin zorbalığa fazlaca uğradığını biliyoruz. Bu noktada kafa karıştıran konulardan biri ise feminen davranış ile eşcinsel davranış arasındaki farkın karıştırılmasıdır. Feminen davranış cinsel yönelimden bağımsız her insanda farklı düzeylerde vardır zaten. Bu konuda kaygının azaltılmasının en iyi yollarından biri bilgi eksikliklerinin giderilmesi ve bu konuda bir uzmanla çalışmak olacaktır. Seans ayarlarım günceldir. İyi günler diliyorum ..
Havva ALICI
Uzman Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri