2. Cinsellik
  3. İlişkiye giremiyorum

İlişkiye giremiyorum

G... K... - 18 ay önce
Merhaba daha önce hiç ilişkiye girmedim 21 yaşındayım erkek arkadaşımla bir kaç kez denedik ucu biraz giriyor daha ileriye götüremiyorum kendimi çekiyorum hemen aslında acımıyor ama o anda biraz daha ileri doğru girdiğinde sanki vajinamin içinde su birikmiş de tamamen girdiğimde kaçacakmiş gibi hissediyorum neden böyle oluyor bir sebebi var mı o anda kendimi çok kötü hissediyorum cevaplarsaniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Hakan KILIÇ
Uzmanın Cevabı: Merhaba, cinsellikle ilgili düşüncelerinizin analiz edilmesi gerekebilir. Cinselliğe nasıl bir anlam yüklüyorsunuz ? İlk cinsel deneyiminizin sizin için anlamı ne? Yetiştirilme tarzınızda anne ve babanızın yaklaşımları nasıldı ? Bu ve buna benzer sorulara cevap bulmamız bizim için önem arz eder. Cinsellik haz merkezli yaşanır eğer çeşitli çarpıtılmış düşünceleriniz varsa haz ortadan kalkar devreye kaygı girer buna bağlı olarak beden kendini cinselliğe hazırlayamaz. Bedensel tepkilerinizin de analiz edilmesi sürece katkı sağlayacaktır. Bacaklar ve basen kasılıp kapanıyor mu ? Nefes alışverişleriniz ne durumda ? Tüm bunları bilmek gerekir. Sorun analiz edildikten sonra çalışmak çok daha sağlıklı olacaktır.
Danışan
İlişkiye girmeyi istiyorum korkmuyordum da fakat penis biraz girince o hissettiğim şeye kadar tamamen psikolojik benimkisi galiba
Hakan KILIÇ
Uzmanın Cevabı: İfade etmiş olduğum gibi öncelikle sizden detaylı öykü almamız gerekir. Nedeni ortaya koymamız çözüm yolumuzu öğrenebilmemiz için bize çok büyük kolaylık sağlar.Cinsel birleşme öncesi bilgi sahibi olmanız sürece daha sağlıklı hazırlanmanızı sağlar.
Danışan
Benim adet düzensizliğim vardı bundan 5 ay önce falan kadın doğum uzmanına gittim normalde kadınların rahimlerinin armut modelinde olduğunu söyledi ama benim ki normal dışı kalp şeklinde olduğunu söyledi bu bahsettiğim şeyin bu durumla bir ilgisi olabilir mi acaba
Hakan KILIÇ
Uzmanın Cevabı: İlgisi olabilir bu konuyla ilgili kadın doğum uzmanının görüşünü almanız daha sağlıklı olacaktır. Fizyolojik açıdan bir sorununuz yoksa psikolojik tedavi sonuç verir . Mevcut durumun biyolojik bir sebepten kaynaklanmadığını ifade eden doktor görüşü elinizde olursa sürecin psikolojik boyutunu ancak o zaman çalışabiliriz. Randevu oluşturmak isterseniz psikologmerkezi üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim. HAKAN KILIÇ Psikolojik Danışman Cinsel Terapist
Hakan KILIÇ
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri