2. Cinsellik
  3. Masturbasyon ve Porno bagimli

Masturbasyon ve Porno bagimli

Kayamehmet - 2 yıl önce
Merhabalar Hocam; 28 yaşındayım ve senelerdir cok sık porno izleyip masturbasyon yapıyorum. Normal cinsel hayatim yok denecek kadar az ve bunu tam tersine çevirmek istiyorum ama olmuyor. Bağımlıyım pornoya ve Cuckold denilen kategoride videolardan keyif aldığımı farkettim. Çok ilginç geliyor bu. Yonelimle ilgili değil ama neden böyle videolardan keyif alıyorum bilmiyorum. Araştırıyorum hic bisey bulamıyorum. Neden bi insan karısı rolünde olan birinin aldatmasindan zevk alır hocam. Boyle daha çok disil enerji hissediyorum bu normal mi? Cinsel yönelimimide sorgulamaya başlar oldum lütfen yardımcı olun
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba, pornografik içeriklerin de diğer bağımlılıklar gibi işleyen bir mekanizmaya sahiptir. Bu konu sizi rahatsız edecek boyuta ulaştı ise destek almalısınız. Gerçek dünya ile fantezi dünyası arasında çizilmesi gereken sınırları çizmek ile başlayabilirsiniz. Cinsel yönelim ise porno içerik izleyerek karar verilecek bir konu değildir yani öncelik sonralık ilişkisi olduğunu unutmayın. Sevgiyle Kalın
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları