2. Cinsellik
  3. Rahatsız eden düşünceler

Rahatsız eden düşünceler

Fleur - 22 ay önce
Sevgilim geçmişte biriyle cinsel birliktelik yaşayıp yaşamadığımı sordu ben de hayır dedim. Geçmişte biriyle tam anlamıyla cinsel birleşme yaşamadım fakat zorladığı için kan gelmişti ve ben zar dokusunun bozulup bozulmadığından emin değilim. Sevgilim için bu konu kırmızı çizgi. Geçmişimin bugünkü mutluluğuma engel olmasını istemiyorum. Birbirimizi seviyoruz ve aramızda hiçbir problem yok. Bunu söylersem büyük ihtimal ayrılacağız ve bu en son istediğim şey. Sevgilim bu konuda yalan söylenirse asla hakkını helal etmeyeceğini vs.dile getirmişti. Ben kimseyle cinsel birleşme olarak seks yaşamadım fakat bu olaydan dolayı kendimi ona karşı suçlu hissediyorum. Bu konu gün içinde sürekli aklıma geliyor. Sevgilime her baktığımda aklımda. Onu seviyorum,asla ihanet etmedim ve yalan söylemedim. Ama geçmişimdeki bu konudan dolayı kendimi sıkışmış ve huzursuz hissediyorum. Lütfen bunu ona söyleyin önerisinde bulunmayın. Bu düşünceyi zihnimden asla atamadığım için yardım almak istedim. Şimdiden teşekkürler 🙏
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilişkilerde karşılıklı dürüstlük güven ilişkisinin kurulmasında çok önemli. Sizin için önemli olan şeylerin ve sevgiliniz için önemli olan konuların konuşulması, anlaşılması gerekir. Bunun için ise saygı kritik bir noktadır. Karşılıklı saygı olmadığı sürece güven de kurulamaz. İlişkinizin süresini, ne zamandır birlikte olduğunuzu bilmiyorum dolayısıyla paylaşımlarınızla ilgili bir fikrim yok. Sevgilinizden önceki hayatınızda yaptığınız şeyler ihanet olarak değerlendirilemez dolayısıyla kendinizi suçladığınız noktada neden suçladığınız üzerinde durmanız faydalı olabilir. İlişki iki kişilik bir süreç fakat öncelik sizsiniz. Bu konu sizin için ne kadar ömemli, ne ifade ediyor? Bunlar üzerine düşünebilirsiniz. Sıkışmış ve huzursuz hissetmenin biraz rahatlatılabilmesi için kendinize gün içinde bu konuyu düşünmek için bir zaman verebilirsiniz. Örneğin 15 dk oturup bunu düşüneceğim daha sonra günlük işlerime devam edeceğim demek gibi. Telefonunuzdan 15 dk için alarm kurup sürenizi kontrol edebilirsiniz. Tavsiyem kendi önceliklerinizi fark etmeniz, önem verdiğiniz konuları bilmeniz ve bunlara saygı duyulmayan ilişkilerden çıkabilme gücünü kendinizde bulabilmeniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Danışan
Çok teşekkürler 🙏 Bir kez daha size danışmıştım ve o zaman da yazdıklarınız çok iyi gelmişti. Beş altı aydır birlikteyiz fakat bugüne dek aramızda hiçbir problem yaşanmadı. Tam anlamıyla ruh eşim diyebilirim. O da aynı sekilde. Güven problemimiz yok. Her şey bu kadar iyiyken geçmişimdeki bir konunun her şeyi bitirmesini istemiyorum ve yazdığım gibi emin olmadığım bir konu. Yine de kendimi huzursuz hissediyorum 😕
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Rica ederim 😊 sizin adınıza çok sevindim böyle bir ilişki tanımlamak çok güzel. Umarım bu konu gündeme geldiğinde iki taraf da en az hasarla atlatır durumu 😊
Danışan
Aslında beni rahatsız eden gündeme gelmesini asla istemem çünkü sordu ben hayır dedim ve kapandı. Bu detayın üzerinde durup söz etseydim ayrılmamız kaçınılmaz olurdu. Bu da beni üzüyor :(
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Kaybetme düşüncesi baş edilmesi güç duyguları da beraberinde getiriyor olabilir. Siz kendinizi daha iyi biliyorsunuzdur güç duygularla baş etme yöntemlerinizin neler olduğunu düşünebilirsiniz, size iyi gelen şeyleri yapabilirsiniz 😊 kapanmış bir konuyu tekrat gündeme getirmek şu an için var olan ağırlığı arttırabilir. Öyle bir an gelirse o an düşünürsünüz ne yapacağınızı.
Silinmiş UZMAN