2. Cinsellik
  3. Travmatik Mastürbasyon Sendrom

Travmatik Mastürbasyon Sendrom

M... A... - 20 ay önce
Bende 7 yaşımdan beri Travmatik Mastürbasyon Sendromu (TMS) var. Tabi o yaşlarda neyin ne olduğunu bilmiyorum ve boşalma rahatlama gibi şeyler söz konusu değildi. Şuan 23 yaşındayım ve bu durum hâlâ devam etmekte. Bekarım. Daha önce cinsel bir ilişkide bulunmadım. Azgınlık hissi geldikçe bu his bende doğdukça normal mastürbasyon yerine cinsel organı sürterek boşalma yaşıyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim. Kesin çözüm istiyorum lütfen. Hayatımı çok kötü etkiliyor.
Gönül TEMİZ
Uzmanın Cevabı: Değerli danışanım, travmatik mastürbasyona başvurmanın sizdeki nedenlerini tespit eymek ve o noktada gereken dönüştürmeleri yapmak için getektiğinde bilinçaltı teknikleri, gerektiğinde davranışsal terapi tekniklerini uygulamaktayım. Sonuç almak, terapistle ilgili olduğu kadar danışanla da ilgilidir. Düzenli ve terapiye açık bir katılım gösterdiğiniz takdirde sonuç alacağınızı düşünüyorum. Randevu alabilirsiniz
Gönül TEMİZ
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Cinsel İşlev Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar