2. Çocuk
  3. Ağızda hemek bekletmek

Ağızda hemek bekletmek

Ahsen - 2 yıl önce
Hocam 3 yasinda bir kızım var. Dogdugundan beri yemek yeme ile ilgili hic sorun yasamadik. Paketli gıda abur cubur tüketmiyor. Ama 15 gündür ne yediriyorsam ağzinda bekletiyor. Bir türlu yutmuyor sevdigi seyleri bile. Ne yapmaliyim neden birden bire boyle bişey oldu nasil bir yol izlemeliyim
Semanur KURUCAK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, Ne yazık ki çocuk psikoloğu değilim. Vereceğim cevaplar eksik kalabilir. Yemediğinde bakım verenler nasıl bir tutum sergiliyor? Genel olarak bakım veren ile ilişki nasıl bunları bir gözlemleyebilirsiniz. Birden biri dediğiniz sürecin hemen öncesinde neler oldu? Problem kendini ne zaman göstermeye başladı? gibi.. Ancak bir çocuk psikoloğundan danışmanlık almanız daha uygun olacaktır. Teşekkür ederim..
Semanur KURUCAK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar