2. Çocuk
  3. Alakasız konuşma

Alakasız konuşma

S... ... - 7 ay önce
Merhabalar. Oğlum 4 yaşında. Bir soru sorduğumda sorduğum soruyla alakasız şeyler anlatıyor bu normal mi?
Meryem ÖZDEMIR
Uzmanın Cevabı: Merhaba,sorduğunuz soru onu kaygilandiriyor, öfke ya da onda olumsuz duygular oluşturuyorsa sorunun cevabını vermek istemiyo olabilir.Ayrica bu yaşlarda çocukların güçlü bir hayal dünyaları vardır bazı soruları gerçeklikten bağımsız düşünüp kendi dunyalarindaki karsiligini veriyo olabilir.Tabi bu durum olması gerektiginden fazlaysa yani genel olarak gercek çevreye duyarsizsa altta yatan duygusal sebepler olabilir.Bu konuda net bir şey söylemem doğru olmaz.
Danışan
Çok teşekkür ederim 🙏
Meryem ÖZDEMIR
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar