2. Çocuk
  3. Dehb Li çocuğum İçin yardım

Dehb Li çocuğum İçin yardım

Y... G... - 2 yıl önce
İyi çalışmalar İlknur hanım 9 yaşında erkek çocuğum dehb teşhisiyle 5 yaşından beri Kütahya da psikiyatri bölümünde takiplidir doktorumuz hertürlü ilacı denedi ancak ne hareketinin hakkından gelebiliyoruz nede vurdum duymaz hallerinden inanın eşim artık çıldırma noktasında gitmediğimiz yer kalmadı psikiyatrilar psikologlar il il gezdirdim online terapiyle ne kadar başarılı olabiliriz bunada aklım yatmıyor ancak cv nizi okudum bizim çocuk gibi çok çocuk görmüş geçirmişe benziyorsunuz cevabınızı sabrsızlıkla bekliyorum kolay gelsin
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar Yasin bey, DEHB'li çocukların ne kadar ilaçlı tedavilere ihtiyacı varsa da aynı zamanda psikoterapiye de eşgüdümlü olarak ihtiyaçları vardır. İlaç kullanımı çocuğunuzda sadece bir noktaya kadar yardımcı olabilecek iken, psikoterapi genel tedavinin daha büyük yüzdeliğini karşılıyor. Sizlere bu konu hakkında neler yapılabileceği ile ilgili daha ayrıntılı görüşmem gerek. Size uygun bir vakitte profilimden randevu oluşturursanız, siz ve eşinize çocuğunuz adına daha yararlı olabilecek bir bilgilendirme yapabilirim. Çünkü maalesef burada bir iki cümleyle açıklanacak bir durum söz konusu değil. Sağlıklı ve iyi günler dilerim.
Silinmiş UZMAN