2. Çocuk
  3. Ergenlik Dönemi Problemleri

Ergenlik Dönemi Problemleri

gizli-danışan - 22 ay önce
Merhaba Hatice Hanım. Ergenlik dönemindeki çocuğuma nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyorum. Bana yol gösterebilir misiniz?
Hatice ÖZDEMIR
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Kaygılarınızı anlayabiliyorum ama unutmayın ki bu süreç herkesin başından geçiyor. Ergenlik dönemi dediğimiz bu fırtınalı süreçte öncelikle çocuğa yaklaşma tarzımız anlayış, saygı ve empati üçgeninden geçiyor. Bu dönemde çocuğunuzla işbirliği yapmaya, onu sosyal aktivitelere yönlendirmeyi, birlikte kaliteli vakit geçirmeyi ihmal etmemelisiniz. Şunu unutmayın ki bu dönem geçecek ve sizler çocuğunuzun kişiliğinin oluşmasında en önemli etkene sahip kişiler arasındasınız.
Hatice ÖZDEMIR
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları