2. Çocuk
  3. Kızımda yeme ve okul problemi

Kızımda yeme ve okul problemi

Ş... A... - 2 yıl önce
Kızım beş yaşında,3 yaşından beri aynı okula devam ediyordu. Bir ay önce kusmayla başlayan bir hastalık sonrası yeme isteğini kaybetti. Zaten çok iştahlı olmayan ve yemek seçen bir çocuk. Hastalık tedavi edildi ama sorun devam etti. Okula gitmek istememeye başladı. Okulda arkadaşları arasında paylaşılamama gibi bir durum sözkonusuydu, öğretmeniyle irtibattaydık ancak sorunu çözemeyince kızımın isteğiyle okul değiştirdik. Önce istekliydi ama şu an okula gitmek istemiyor yemek yemek istemiyor ve biz çözüm bulamıyoruz artık. Doğal olarak bende de sabır kalmadı, siz ne önerirsiniz
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar Şebnem hanım. Çocuğunuz okula gitmek ve yemek yemek istememesi sizi ve çocuğunuzu çok yıpratıyor. Bu durumda çaresiz hissetmenizi anlıyorum. Danışma yardımı almak isterseniz eğer detaylı şekilde konuşabiliriz. Danışma yardımıyla sorunu çözebileceğimize eminim. Yeme bozuklukları ve okula gitmek istememe davranışı sık görülen sorunlardır. Ancak sorunun gerçek sebeplerini bulabilirsek de kolaylıkla çözülebilirler. İsterseniz benimle iletişim kanallarımdan iletişim kurabilirsiniz.
Silinmiş UZMAN