2. Depresyon
  3. Biriyle düzgünce konuşamıyorum

Biriyle düzgünce konuşamıyorum

Y... A... - 2 yıl önce
Herhangi bir kişi ile doğru düzgün konuşamıyorum. Veya konuşmaya başladığımda titremeye başlayıp bir an önce oradan uzaklaşmak istiyorum veya sohbeti bir bahane ile bitiriyorum. İnsanlar ile yüzleşemiyorum. Bir yandan hiç arkadaşım yok diye ağlarken bir yandan da hiçbir arkadaş edinmek istemiyorum. Çok stresleniyorum ve o an bağırıp ağlamak istiyorum. Dışarıda herkesin biriyle sohbet edip eğlenmesini görünce yoldan geçen herhangi biri ile arkadaş olmak istiyorum ya da bir an önce evime dönmek istiyorum. Bunları nasıl yenebilirim? Artık böyle yaşamak istemiyorum
Fatmanur AYDIN
Uzmanın Cevabı: Merhaba değerli danışan, bildiğimiz üzere insan sosyal bir canlı olduğu için aslında içten içe insanlarla arkadaşlık etmek istemenizi çok iyi anlıyorum. Yaşadığınız durumda insanlarla iletişime geçmek, anladığım kadarıyla sizde yoğun bir kaygıya sebep vermekte. Öncelikle bunun altında yatan sebeplerin keşfedilip bunlar üzerine çalışılması gerekiyor. Bunun geçmesi için ne yazık ki hemen söyleyebileceğim bir şey yok. Bu yüzden psikolojik danışma almanızı öneririm. Sağlıcakla kalın..
Fatmanur AYDIN
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Obsesif Kompulsif Bozukluk