2. Depresyon
  3. Kronik depresyon ve takıntılı

Kronik depresyon ve takıntılı

N... T... - 23 ay önce
Merhabalar.Ben 27 yaşındayım ve 10 yıldan fazladır birine karşı tek taraflı duygular hissediyorum artık sona yaklaştığımı ve o kişiyi unutmam gerektiğini biliyorum bunu çok fazla istiyorum ama aylardır kafamda onunla ilgili takıntılı düşüncelere sahibim birdenbire ondan sogudugumu söyleyen düşünceler var gerçekten öyle mi yoksa bu düşünceler mi bana bunu yaşatıyor anlamadım sen onu sevmeyi haketmiyorsun senin aslında niyetin şöyle sen şöyle hissediyorsun gibi düşünceler daha fazla ve birbiriyle çelişen çok düşünce var bunların hepsini buraya yazamam bu düşünceler aklıma geldiğinde yoğun acı ve sıkıntı hissediyorum Geceleri hiç uyuyamıyorum sürekli ağlıyorum Allah'ım ben gerçekten bu düşüncelerin söylediği şekilde mi hissediyorum bunu nasıl dusunebildim diye çok hirpaliyorum kendimi artık elimde değil kendimi hep suçlu hissediyorum ve duygudan bir türlü kacamiyorum O düşünceler ona hissettiğim duygularla dalga geçiyor onlardan şüphe duymama neden oluyor ve ben aylardır bu haldeyim sürekli
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba belki de içinizde umutsuzlukla karışık duygular ve aşk sandığınız fakat şema kimyası olarak hissettiğiniz duygular iç içe geçmiştir aslında bir yanınız unutmanız gerektiğini söylerken diğer yanınız sizi unutursanız boşluğa düşeceğiniz konusunda ikna etmeye çalışıyor olabilir.Şemalarınızla çalışmak uzun vadede benzer sorunları yaşamanızın önüne geçecektir.
Silinmiş UZMAN