2. Depresyon
  3. Yaşadıklarım ağır geldi

Yaşadıklarım ağır geldi

Duysab - NaN saniye önce
Merhaba.5ay oldu eşimi evimin direğimi trafik kazasında feci bı sekilde kaybettim.her hafta mezar ziyaretini yapıyorum.gitmesem boğuluyorum sanki.acisi ilk günkü gibidir.yasama hevesim kalmadı.
Oğuzhan TAŞDELEN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Başınız sağ olsun. Yaşama olan ilgide azalma, boğuluyor hissi gibi eşlik eden durumlardan bahsettiniz. Bu süreci tek başınıza atlatmaya çalışmak zorlu olacaktır. Temel ihtiyaçlarınızı (uyku, yemek, iletişim vs.) ihmal etmemeye özen göstermeniz önceliğimiz. Duygularınızı kabul edip, ifade etmeye çalışın. Sosyal destek(aile, arkadaş) ve psikolojik destek yas süreci için çok önemlidir. Bir uzmandan destek almanızı öneririm.
Oğuzhan TAŞDELEN
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları