3. Ailem ilişkimi istemiyor

Ailem ilişkimi istemiyor

N... ... - 11 ay önce
Merhabalar 13 yaşındayken bir çocuğu çok sevdim aileler tanışıktı düğünde görmüştüm sonrasında konuştuk fakat bir ay sonra ailem öğrendi ve istemediği için ayrıldık 5 yıl boyunca sevgili olamadık ben ona gitmeye korktum ama bazı geceler konuştuk bazen 1 yılı bir geceye sığdırdık ve 5 yılın sonunda tekrar cesaret edip bi yola adım attım fakat 4 ay oldu ve ailem tekrar öğrendi annem net bir şekilde karşı çıkıyor amcalarını ve çevresindeki kötü örnekleri göstererek sürekli olmaz diyor onu tercih edersen benim için bitersin diyor gerçekten bana bunu yapması beni çok yoruyor artık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum çok yıprandım defalarca denedim ama olmadı ikna edemiyorum defalarca konuştum kabul etmiyor
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, durumun sizin için ne kadar zor olduğunu anlayabiliyorum fakat bizler başka insanları değiştiremeyiz maalesef. Değişim yaratabiliceğimiz tek şey kendimiziz. Bu sebeple ailenizle yaşadığınız durumun nasıl çözülebileceğine bir fikir beyan edemem ama kendi üzerinizde bir değişim ister ve bu değişim çevrenize de yansıtır isterseniz terapi size de iyi gelebilir.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları