Aldatılma

Ö... K... - NaN saniye önce
Merhabalar. 28 yaşında 10 senelik evliyim wşimin gözü hep dışarda. Yani şu şekilde anlatayım sürekli bir arayış bir cinsel istek üzeri başka kadınlarla arkadaş olmayı ve cinsellik qçısında doyumsuz olduğunu belirtiyor. Aramızda cinsellikten yana bir problem yok en azından bana belirttiği ve yaşadığımız cinsel ilişkiden anladığım kadarıyla bu şekilde ama sürekli yaptığından dolayı pişman ve sürekli durduramadığının bir tarafının sürekli eksik olduğunu belirtiyor. Ne gibi bir yol izlebilirim
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba... İçinde bulunduğunuz durumun zorluğuna rağmen mantıklı düşünüp çözüm arayışına girmiş olmanız ne kadar değerli. Doyurucu bir cinsel yaşantıya sahip olup aynı zamanda farklı ilişkiler yaşamak istemenin temeli iyice araştırılmalıdır. Bunun cinsel tarafı da psikolojik tarafı da olabilir. Doyumsuzluk olarak karşınıza çıkan bu durum için erken yaşantılardan itibaren iyi bir öykü almak gerekir. Dayandığı temel bulunursa eksik tarafını fark edebilir eşiniz ve bu eksikliği nasıl giderebileceği konusunda adım atabilir. Burada kendisinin ne yapmayı istediği çok önemli. Pişmanlık duyuyor ise ve bu davranışından vazgeçmek istiyorsa uzman yardımı almanızı öneririm. Eşiniz elinde olmadan bu yola giriyor olabilir ve bunun kötü sonuçları da hem sizi hem kendisini olumsuz etkileyebilir. Eşinizi yardım konusunda motive etmek de yine size düşecek gibi gözüküyor. İletişim yoluyla bunu başaracağınıza inanıyorum. Sevgiyle Kalın
Danışan
Terapi ile düzeleceği bir durum söz konusu ise zaten kendiside gitmeye hazır. Fakat bunun ilaçla tedavisi olması gerekmez mi? Ben doktor değilim tabiki en iyisini sizler daha iyi bilirsiniz ama. Çevresindeki insanlar bile doğru yolu göstermeye çalışırken veya kendisinin hata yaptığını bildiği halde devam etmesi bunu itiraf etmesi. Tedavi görmek istemesi sizce ilaçlık bir tedavi ile tedavi yapılması ona psikolojik olarak daha iyi bir yöne itmezmi
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: İlaçla tedaviyi kesinlikle dışlamamak gerekir ancak henüz sorunun temelinin ne olduğunu bilmeden bu konuda konuşmak doğru olmaz. Terapi daha uzun süreli bir yolculuk olabilir ancak kalıcı etkisi konusunda ilaçtan daha etkili olabilir. Bazen de hem terapi hem de ilaç kombinasyonu denenmelidir ki bunun için sorunu iyice anlamak gerekir.
Danışan
Anladım hocam en kısa zamanda sizinle çift terapisti olarak görüşmemiz sizinle uygunmudur online olarak yoksa tekmi katılmalı eşim
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Yaşadığınız durum itibariyle çift olarak başlamamız uygun olacaktır. Kısa bir süre çift olarak çalıştıktan sonra görüşmeyi sonlandırıp eşiniz ile devam edilebilir ancak bunun kararını seansta beraberce almalıyız.
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları