3. Aşk mı alışmışlık mı?

Aşk mı alışmışlık mı?

V... D... - NaN saniye önce
Merhaba, ben öğrenci olduğum için sizden terapi alacak durumum yok maalesef. O yüzden biraz detaylı anlatacağım, sizi böyle meşgul etmek hakkım mı bilemiyorum fakat hiçbir şekilde çözemediğim için sizinle iletişime geçiyorum şimdiden teşekkür ederim. Ben annemle büyüdüm, babam yurtdışında yaşıyor ve orda çalışıyordu. Kendimi bildim bileli onu sadece yılda bir kez izne geldiğinde gördüm, o zamanlar da kavga gürültüyle geçtiği ve babamla aramızda hiçbir sevgi bağı kurulamadığı için bir yanım hep eksik oldu. Benim için kendisi evime gelen babam değil yabancı bir misafirdi halen de öyle. Bu sebeple ilişkilerimde çok fazla bağlılık hissettiğimde bunu babama yordum. Yani onun sevgisine muhtaçtım fakat o olmadığı için başkalarından çok fazla sevgi/ ilgi beklediğimi, aslında bu kadarına hakkım olmadığını, onların gösterdiğinin normal olduğunu ve benim babam yüzünden böyle düşündüğümü söyledim kendime. Şimdi ise bir yıla yakın bir ilişkim var, birkaç aydır birlikte yaşıyoruz. Çok zor geçiniyorduk ama mutluyduk. Ben onun telefonunda dekolteli ya da bikinili farklı farklı kız resimleri buldum. Birkaç gün yüzüne bakmadım o kendini affettirmeye çalıştı sürekli etrafımda döndü beni çok sevdiğini biliyorum çünkü hayatımda gördüğüm en fedakar insandı. Bir hataydı dedi kendim için değil arkadaşlarıma atıyordum onlar da kızların hesaplarını alıp konuşuyorlardı dedi. Dayanamadım eşyalarını topla git dedim o eşyalarını toplarken yapamayacağım diyip vazgeçtim. Daha sonra arkadaşlarım geldi hep birlikte bu olayı konuştuk onun haksız olduğunu söylediler ve ben de arkadaşlarımdan güç alarak ona ayrılmak istediğimi söyledim. Çok uğraştı ama kararımdan dönmedim. O da kendi şehrine döndü. Bir hafta oldu halen yazıyor özür diliyor ve ben de çok üzgünüm. Hayatıma devam edemiyorum ders çalışamıyorum uyku düzenim çok değişti yemek yiyemiyorum. Arkadaşlarım bunun sevgi değil alışkanlık olduğunu söylüyorlar. Ama ben bunun sevgi olduğunu ve ikinci bir şans verebileceğimi düşünüyorum. Bir yandan da babamla hiç aynı evde bir hayat yaşamadığım için , erkek arkadaşımın benimle bu kadar ilgili olmasını babamın sevgisiyle bağdaştırdığımdan ötürü ondan vazgeçemediğimi düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Ona tekrar gel dersem kendime zarar vermiş olur muyum?
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba, sevgi dolu ve güzel paylaşımlarla devam eden ilişkiniz telefondaki fotoğraflar yüzünden bitme noktasına gelmiş. Şu an bir karar verme durumunda olduğunuzu görüyorum. Bu kararı alırken hem geçmiş yaşadıklarınızı hem de duygularınızı temele alın. Sizin erkek arkadaşınız ile geçmişiniz tek bir olaydan ibaret değil ve sadece bu olaya bakarak karar almanız sağlıklı olmayabilir. Yaşadığınız durum sizin için prensip ise ve asla yaşanmaması gereken bir durum ise kararınız zaten ney olacaktır. Ancak üstesinden gelinebilir, bir şans verilebilir, her insan hata yapar tarzında düşünüyorsanız bu durumda kararınız farklı olacaktır. Tercih tamamen size ait çünkü size de etkileri olacaktır. Baba ile yaşanan geçmiş ilişkiler tabi ki geleceği etkileyebiliyor ancak tek sebep budur demek doğru değildir. Sevildiğinizi hissediyorsanız, anlaşabiliyorsanız, hayatı paylaşabiliyorsanız ve gelecek görebiliyorsanız bu düşünceler kararınızda etkili olacaktır. Zor bir süreç kolaylıklar diliyorum
Danışan
Teşekkür ederim, sağolun.
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları