3. ayrılık acısı

ayrılık acısı

B... A... - NaN saniye önce
Merhaba. Ben 22 yaşındayım.18 yaşımdan beri 4 yıllık bir ilişkim vardı. Her şey çok güzeldi ilişki içerisinde.Ben gerçekten mutluydum ve tüm gelecek planlarımı onunla birlikte yapmıştım.Ama erkek arkadaşım ailesel sebepler yüzünden başka bir ülkeye taşınmak zorunda kaldı. Bir süre hiç konuşmadık ama şimdi konuşuyoruz ve ben her konuştuğumuz an çok üzülüyorum çünkü bir daha Türkiye’ye gelecek mi onu bile bilmiyorum. Bunu ona sormaktan korkuyorum olumsuz bir yanıt alacağımı bildiğim için. Beni halen çok sevdiğini ama gitmek zorunda olduğunu söyledi. Bazen ne kadar beni gerçekten sevseydi gitmezdi diye düşünsem de yine de ona kızamıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum benim onun olduğu ülkeye gitmem imkansız gibi bir şey. Ve kendi hayatıma odaklanmaya çalışsam da yapamıyorum sürekli aklımda o var başka biriyle olursam da ona ihanet edecekmişim gibi hissediyorum bir daha hiç kimseyle birlikte olamayacakmışım gibi hissediyorum. Hayatın bu kadar başında bunları hissedip kendimi üzdüğüm için bazen kendime de kızıyorum. Ben hedefleri olan biriydim bir üniversite bitirdim bir de psikoloji okumak istiyordum halen istiyorum ama bir türlü kendime odaklanamıyorum. O gittiği için sanırım sanki ülkenin hiçbir yerinde mutlu olamayacakmışım gibi geliyor. Ama ben doğduğumdan beri Muğlada yaşıyorum. Farklı bir şehire taşınınca bu hislerim geçer mi? Atlatmak için ne yapmam gerekir? Lütfen bana yardımcı olur musunuz?
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba, belirsizliklerle dolu bir ilişki yaşadığınızı görüyorum. Karşılıklı olarak net bir iletişim sağlanmadığı için de sizin ilişkiye dair beklentilerinizin devam ettiğini görüyorum. Bu durumda yazdıklarınızdan yola çıkarak müdahale edilmesi gereken bazı düşünceleriniz olduğunu gördüm. Yaşanan olayları nasıl anlamlandırıyor isek sonuçları da bu anlama yönelik belirleniyor. Şehir değiştirmeniz değil düşünce ve duygu değiştirmeniz işinize yarayabilir. Önce anlamlandırmak sonra da gelecek planları yapmak gerekiyor. Zorlanırsınız destek alın. Sevgiyle kalın
Danışan
Evet ilişkiye dair maalesef beklentilerim devam ediyor.Aklımdaki soru işaretlerini gidermek için ona bir şeyleri sormak istiyorum ama daha fazla üzülmekten korkuyorum.Düşüncelerimi ve duygularımı değiştirmek için hiçbir gücüm yok. Bunun için terapi ve ilaç tedavisine başlamalı mıyım diye düşünmüyor değilim. Siz ne önerirsiniz bana?
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Üzülmekten korkarak üzüldüğünüz süreyi uzatıyorsunuz ve belirsizlik biraz daha artıyor. Terapi desteği ile üzerine gidip süreyi kısaltabilirsiz diye düşünüyorum. Böylelikle güçlenebilir ve bu gücünüzü farklı alanlara da yansıtabilirsiniz
Danışan
Haklısınız. Çok teşekkür ederim:)
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları