3. Bir erkek neden böyle davranır

Bir erkek neden böyle davranır

A... S... - 22 ay önce
Yaklaşık 6 ay süren bir ilişkim oldu. Eski sevgilim bir başkasını sevmesine rağmen onunla olamaz zaten ve ailesi de o kişiyi onaylamaz diye onu unutmaya çalışmış. O süreçte de ben çıkınca benimle onu unutacağını düşünmüş. Ardından en başından beri sevdiği kişinin de kendisini sevdiğini sandığı için her şeyi bana itiraf etti ve kötü bir şekilde ayrıldık, (yalan ve iftiralarda bulunduğu için)Ayrılalı da 6 ay oluyor. Ayrıldıktan sonra takipçi sayısı arttı, kullanmadığı sosyal medya hesaplarını kullanmaya başladı,en son da sigaraya başladığını duydum. Benimleyken arada nargile içtiğini söylemişti ama asla sigara içmem derdi. Kızların ilgisini çekmek için tarz olmaya falan çalışıyor. Gerçekten mutlu olan biri bu şekilde davranabilir mi ? Ergen olması sebebi dışında(zaten bunun etkisi büyük,farkındayım) bir erkek neden böyle davranır?
Yağız SÖNMEZ
Uzmanın Cevabı: Merhaba, anladığım ve söylediğin kadarıyla eski sevgilin ergenlik döneminde olan biri bu sebeple kişiliğini bulma arayışında ve karşı cinsi etkileme amacıyla veya senin dikkatini çekme amacıyla bu yaptıklarının etkili olabileceğini düşünmüş olabilir. Kendi düşüncesiyle artık büyüdüm, havaliyim, kızlar bana ilgi gösteriyor, beğeniliyorum algısını sana veya çevresindeki kişilere yansıtmak için böyle davranışlarda bulunuyor olabilir.
Danışan
Çok teşekkür ederim
Yağız SÖNMEZ
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Ergenlik Dönemi Sorunları