3. Bundan terapi ile kurtulabilir

Bundan terapi ile kurtulabilir

N... G... - 2 ay önce
Toksik bir ilişkinin içindeyim ve bu bir yıldır devam ediyor. Bana hiç iyi gelmiyor haksızlık yapilan ben olmama rağmen ne zaman ayrılsam yine yazan ve kavga çıkartan ben oluyorum. Kendimi tanıyorum kendimden hiç beklemedigim asla dediğim küfürler ediyorum kavga esnasında. Sürekli ağlıyorum bir şeyler yapması için ısrar ediyorum. Yanlış olduğunu biliyorum. Kopmak istiyorum ve bunu basaramiyorum. Engelliyorum bir kaç güne açıyorum. Numaramı değiştirmeye cesaret edemiyorum. Bu durum bana çok zarar veriyor. Sürekli öfke nöbetleri geçiriyorum. Bundan terapi ile kurtulabilir miyim?
Yaren ÇIRAK
Uzmanın Cevabı: Merhaba, toksik bir ilişkiden psikolojik destek ile kurtulmak mümkün. Toksik ilişkiler zamanla her iki tarafı da olumsuz etkilemeye başlar. Her ne kadar bizim için iyi olmadığını bilsek de bu tür ilişkileri bitirmek kolay bir süreç olmayabilir. Bu ilişkiler bize kendimizi değersiz hissettirir, özgüvenimizi düşürür. Sizin de belirtmiş olduğunuz öfke problemi gibi birtakım negatif belirtileri meydana çıkmaya başlar. Böyle bir ilişkinin içindeyken bireyle çoğunlukla me yaşadığını anlamlandıramaz ve bunun normal ilişki süreci olduğunu düşünebilir. Siz bunun sağlıklı olmadığını farketmiş ve destek almak için çok güzel bir adım atmışsınız. Her geçen seansta kendinizi keşfetmeniz, özgüveninizi artırmanız, öfke problemlerini çözmeniz mümkün. Böylece, siz kendinizdeki iyileşmeleri gördükçe, şuanda size bitirmesi çok zor gelen toksik ilişkiler artık zor gelmeyecek ve daha sağlıklı, huzurlu bir ilişkinin içinde olmak istediğinizi farkedeceksiniz. İyi günler :)
Yaren ÇIRAK
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları