3. Çok bağlıyım sevgilime

Çok bağlıyım sevgilime

K... Y... - NaN saniye önce
Merhaba hocam öncelikle sevgilimle 8 ay 2 haftadır beraberiz ilişkimizde ona karşı bir annenin çocuğa nasıl bağlılığı varsa sevgisi varsa öyle bir sevgim var hep merak ediyorum onu ilişkimizde cinsel iliskide var ne dediyse ne istediyse yapıyorum kendisi beni 3 kez aldattı ona rağmen affettim bana kaç defa yalan söyledi bırakmak istedim ama ona rağmen affettim ayrilamadim bana hiçbir erkek arkadaşın olmuycak dedi bende kimseyle konuşmadım ama kendisi kızlarla konuştu telefonda kızların numaraları var ama yinede bsy diyemiyorum birakamiyorum bi tür bağımlılık gibi bir geleceğimizde yok annesi beni istemiyor ben 7 yaşında tecavüze uğradığım için ne yapicam bilmiyorum
Fatma İzel ŞAHİN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilişkilerdeki bağlanma stillerine göre kişilerin ilişki yaşayış biçimleri şekillenmektedir. (Uzman yazıları bölümümdeki bağlanma yazısını detaylı okuyabilirsiniz.) Temel de kaygı ve kaçınma noktaları ele alınarak şekillenen bu dört bağlanma stilinden sizin anlattığınız stilin kaygılı bağlanmaya yakın olduğu görülüyor. Bu durumda kişiler, ilişkiyi hayatın merkezine alma, vazgeçememe, aşırı önemseme, kopamam vb. gibi durumlar yaşayabilir. Bu durumlarda seanslarda, kişinin hayatının merkezine tekrardan kendisini alması, kendisine değer ve ilgi vermesi temelinde var olan yaşanmışlıklardan kaynaklanan değersizlik ve sevilmezlik inancının değiştirilmesi üzerine çalışılmaktadır. Aksi halde bu şekilde yaşanan ilişki sizi yıpratmakta ve zarar verebilmektedir çünkü bu şekilde ki bir ilişki bağlanmadan çok bağımlılık sınırında olan bir ilişkiye benzemektedir. Kendinizi keşfetmek, fark etmek ve değişmek için eğer bir uzman yardımı almak isterseniz bana her zaman ulaşabilirsiniz. Sevgilerimle...
Fatma İzel ŞAHİN
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri