3. Depresyon Depresif nöbet

Depresyon Depresif nöbet

Yorgun Kalp - NaN saniye önce
Merhaba ben eşimi çok kıskanıyorum ilk evlendimiz sıralardan beri eski sevgilisi almışdı deye gömleğini kesdim aldığı eşarbı kesdim arkadaşının hanımıyla düğünümüzde çekindiği fotoğrafı yırttım eşimden şiddet gördüğüm de oldu zamanında eşim ilgisiz bana karşı kendi giydiğim kıyafetlerimi sürekli birilerine veriyorum eşimin ve oğlumun giydiği kıyafetleri de bir kaç kez verdim dağıttım birilerine yesyeni ayakkabılarımı oğlumun yesyeni ayakkabılarını bile verdim neden böyle şeyler yaptığımı bilmiyorum sonra çok pişman oluyorum ama iş işden geçmiş oluyor şuan çok pişmanım Herşeyimi ailemin herşeyini verdiğim için zamanında bana kendine bakmaz bişi edmez pasaklı dır da demişlerdi bunun sebebi omu dur acaba onuda çok kafama takmışdım kıymet bilmedim için çok pişmanım obsesif kompisüf bozukluk vardı 2,sene tedavi gördüm şuan doktor depresyon depresif nöbet dedi ilaç deişdirdim
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, kıskançlığın arkasında yatan duygu genellikle güvensizliktir. Bu eşinize ya da kendinize güvensizlik olabilir. Öncelikle bu güvensizliğin sebebini sonra da bu güvensizliği çözmeniz gerekir. Tabi kıskançlığınızın başka bir sebebi de olabilir ama sizi tanıyamadan bu konuda kesin bir yorum yapamam. Eşyaları başkalarına vermenizin sebebi zamanında duyduğunuz o cümleler olabilir belki ya da henüz sizin de keşfedemediğiniz bambaşka yaşanmışlıklar... Önemli olan onları verdikten sonra yaşadığınız huzursuzluk ki bu genelde insanı gerçekten yoran bir şeydir. Şuan psikiyatri ile görüşüyor olmanız aslında düşüncelerinizden bir süre arınabilmeniz açısından iyi bir şey. Böyle durumlarla psikiyatri ile eş zamanlı olarak terapi süreci ilerler. Yaşadıklarınız sadece düşünsel boyutta kalmayı bırakıp davranışlarınıza da yansımış. Bu yüzden düşünsel olarak altından kalkamadığınız durumlar yaşamanız muhtemel. Bence zaman kaybetmeden psikiyatrik ilaçlarla birlikte eş zamanlı olarak terapi sürecine de başlayabilirsiniz.
Danışan
Sağolun Teşekkür Ederim cevabınız için eşime güvenim olmadığı doğrudur kendimide sevmiyorum psikiyatri ilaçlar kullanıyorum ve psikiyatri şu gün gel dediği zaman gidiyorum psikologdan da mı yardım almam gerek terapi olarak
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Evet, ilaçlar terapi ile eş zamanlı olarak kullanıldığı zaman kalıcı olarak etkisini gösterir genellikle.
Danışan
Teşekkür Ederim eşimle bir konuşayım bu konuyu Allah Razı Olsun
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Rica ederim.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları