3. Erkek arkadaşmdn çok utanıyoru

Erkek arkadaşmdn çok utanıyoru

E... ... - 3 ay önce
Merhaba 20 yaşıma dün girdim 2 yıllık ilişkim var ve uzak mesafe çok utanıyorum 2 yıldır çekiniyorum aşkım sevgilim özel kelime söylemyorum çocuklum çok kötü geçti buluştumuzda asla konuşmuyorum sesimi duymaktan korkuyorum aslında kendimi ifade edememekten hep susturuldum şiddete uğradım telefonla bile muhabbet kuramıyorum görüntlü konuşurken yüzümü asla gösteremiyorum sesim içime kaçıyor kalbim hızlı hızlı atıyor acaba yarın ne mesaj atcam diye düşünüyorum aslında kendim den sıkılıyorum kendimi sıkıcı buluyorum bunu almak istiyorum
Yaren ÇIRAK
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Bu konuşamama, utanma durumunuz sadece erkek arkadaşınıza karşı mı böyle yoksa karşı cinse mi, ya da genel olarak herkese karşı mı böyle bunu detaylandırmak gerekir. Seanslar sırasında bunun altında yatan sebeplerle beraber çözüm yolları ve farklı teknikler sunularak iletişim becerileri, özgüven gibi konulara da değinilir. Bu sayede hem kendimizin farkında olur hem de neler yapılabileceğine dair stratejileri keşfetmiş oluruz. Şikayetçi olmuş olduğunuz durumla ilgili psikolojik destek almak için randevu oluşturabilirsiniz. Seanslarda "Acaba şimdi ne söylesem?" diye düşünmenize gerek kalmaz çünkü soruları psikolog sorar ve danışanın kendini daha iyi ifade etmesine, nereden başlayacağına kadar vermesine yardımcı olur. :)
Yaren ÇIRAK
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları