3. Eşim psikologa gitmemi istemiy

Eşim psikologa gitmemi istemiy

Zey - NaN saniye önce
Hocam ben 4 aylık evliyim 23 yaşındayım benim geçmişten gelen ailevi sıkıntılardan dolayı anksiyetem olduğunu düşünüyorum ciddi manada hayatımı engelleyen kaygılar yaşıyorum eşimle de son zamanlarda fazlaca kavga ediyoruz ben dün kendisine bı karar verdigimi psikologa gitmek istediğimi söyledim ama o bana benim takıntılı olduğumu psikologluk bı sıkıntım olmadığını söyledi ısrarla beni benden iyi bildiğini buna o kadar bütçe ayıramayacagimizi söyledi ben ne yapacağımı bilmiyorum asla kendimi anlatamıyorum sürekli sen söyle birisin sen böyle birisin diyip benim hakkımda çıkarımda bulunuyor artık çok bunaldım onu dinlemeyip psikologa gitmelimiyim
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba... Aslında eşiniz takıntılı olduğunuzu söyleyerek sizin durumunuzu onaylamış oluyor... Psikolojik destek almak kişinin özgür iradesiyle verdiği bir karar olmalı ki terapi süreci sağlıklı işleyebilsin. İlk seansa eşinizin de katılmasını teklif ederek nasıl bir süreç olduğunu kendisinin de deneyimlemesini sağlayabilirsiniz. Böylece ikinizin de aklınızdaki sorular yanıt bulabilir
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları