3. Evlilik adım hakkında

Evlilik adım hakkında

Uzgn - NaN saniye önce
Merhabalar, 22 yaşındayım erkek arkadaşım ise 26 yaşında 3 yıllık bir ilişkimiz var. Benim ilk sevgilimdi. Aralık ayında ailesinin bilgisi varken bana evlilik teklifi etti. Teklif etmesine engel olmadılar. Sonrasında hiç tanışmak istemediler. Karşı durdular haftaya perşembe dediler perşembe geldiğinde bi sonraki hafta dediler. Erkek arkadaşım buluşma organize etti. Biz buluşma yerine önce gitmiştik annesi ile babası geldiğinde ayağa kalktık ve annesi babası sadece erkek arkadaşımla tokalaştı benim yüzüme bakmadılar oturdular. Daha sonrasında ilk 5 dakika hiç bakmadan erkek arkadaşımla konuştular. Arkadaşım benimle mi konuşmaya geldiniz diyince bana yöneldiler. Ama çok soğuk bir konuşmaydı. Beni istemiyorlarmış sorup soruşturmuşlar ailem hakkında iyi şeyler duymamışlar boyum kısaymıs çocuklarının yanına yakışmıyormuşum annem babam ayrı olduğunda stresli olurmuşum. Masada söylediler bunları çok üzüldük anlayışlı olabilirlerdi. Çirkin birisi değilim aksine beğenilen birisiyim. Biz birbirimizi çok seviyoruz. Dedesi çalıştığım iş yerine geldi beni görmeye uzaktan baktı gitti aksam sevgilime olumsuz boyu kısa demiş boyum 1.58 sevgilim ise 1.82 boylarında. Sevgilimin dayısı hoca götürmüş eve konuşmuşlar annesi babası anlatmış hoca bunlar engel değil demiş çocukların önünü açın demiş ve kalkmıslar. Ertesi gün aksamı sevgilim ailesine tanışmaya gidelim artık dediğinde ise babası sinir krizi geçirmiş istemiyoruz gibi şeyler söylemişler annesi ayaklarım kırılsın gidersem demiş ve bizde ikna olmadıklarını düşünerek nikah tarihi aldık 3 ay sonrasına. Hep düşmanca tutum sergilediler bana karşı beni tanımak isteyip daha sonrasında oğlum bu kızın bu huyu kötü seni üzer deselerdi bende hak verirdim mantıklı olaylar yaşasaydık. Aileme her şeyi anlatmasamda sonuçta tanışmaya gelmeyecekler bazı şeyleri anlayacaklar ama yanımızda olacaklarını düşünüyorum. Sizinde yorumlarınızı almak isteriz haksız olduğumuz kendimizi düzeltebileceğimiz hangi durum var ve nasıl yol izleyebiliriz. Birbirimizi çok seviyoruz ayrılmak istemiyoruz.
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Yorucu ve üzücü bir süreç yaşamışsınız. İlişkilerde önemli olan iki kişinin anlaşmasıdır. Sizin duygularınız ve gelecek planlarınız kesin ve net ise gerisi süreç içerisinde yoluna gidecektir diye düşünüyorum. Tabiki zorlu bir süreç olacak, yıpranacaksınız ama birbirinize olan sevginiz ve saygınız bu süreci atlatmanızı sağlayacaktır. Birbirinize daha sıkı sarılmanız ve arkanızda durmanız gereken bu zamanlarda yapıcı olmaya dikkat etmeniz ikinizin de faydasına olacaktır. İlişkilerde haklı olmak haksız olmaktan ziyade birlikte olabilmek daha önemlidir. Gelecekte birlikte olmayı istiyorsanız kararınız için mücadele etmekten vazgeçmeyin. Umarım her şey istediğiniz gibi olur ve sevgi galip gelir. Sevgiyle Kalın
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları