3. güveni tekrar kazanmak

güveni tekrar kazanmak

E... Y... - NaN saniye önce
Merhaba hocam.2 senelik bir ilişkim var her şey kusursuz ve çok güzeldi benim sevgilime karşı ailemle ilgili yalanlarım oldu bunları tam 2 sene sonra itiraf ettim hatamın farkında olduğumu dile getirdim şok oldu haliyle hep söylerdi yalandan nefret ettiğini işler ciddiye binmeye baslayınca ben daha fazla dayanamadım ailemle tanışması için gerçekleri bilmesi gerekiyordu onu kaybetmekten çok korktuğum için bir şekilde itiraf ettim bana olan güveni suan 0 kendi aileme nasıl açıklayacağım diyor kafasında bir sürü soru var benimle ilgili çok geç kaldım bu itiraf için seni sevmesem bir saniye bile dinlemem hayatımdan cıkarırdım dedi ama çok uzağız güveni yok nasıl tekrar kazanırım bilmiyorum üstüme gelme diyor sosyal hayatı azaldı psikolojisini etkiledi haliyle benim sucum hepsi çok pişmanım dile de getirdim her şeyi ama şüpheci ve söylediklerimin bile doğruluğundan süpheleniyor artık iletişimimiz çok azaldı iki sevgili gbi konuşmuyoruz çok mesafe girdi aramıza duygusal bir şey yazdığımda bir adım attığımda bunu istemiyor ama hayatından da çıkarmıyor ben bu güveni tekrar ne yaparak ne diyecek kazanabilirim lütfen yardımcı olun gerçekten bir gelecek kurmak istiyorum onunla kendi hatalarımın da farkında olarak
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba...Üzücü süreçlerden geçtiğinizi ve yıprandığınızı anlayabiliyorum. Birine güven duymak zamanla azalabildiği gibi artabiliyor da. Yani birine karşı güven duymak inşa edilebilir bir durum. Erkek arkadaşınız bir hayal kırıklığı yaşıyor olabilir, güveni zedelenmiş olabilir. Bir süre şüphe etmesi de normaldir. Bu durumda yaşadığınız durumu inceliklerine kadar paylaşarak, kafasında soru kalmayacak duruma gelene kadar konuşmanızın iyi geleceğini düşünüyorum. Dediğim gibi bu bir süreç ve erkek arkadaşınız ilişkinizde kaldığı sürece O'nunla iletişim kurmanız işinize yarayabilir. İlişkinizin ilk zamanları nasıl birbirinize karşı güven oluşturduysanız bu aşamadan sonra da aynı şekilde yapabilirsiniz. Tek sorun erkek arkadaşınızın şüpheci davranışları olacak. Umarım kararlılıkla yürüttüğünüz bu süreç istediğiniz gibi gelişir. Sevgiyle kalın
Danışan
teşekkürler
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları