3. Hata mı yaptım?

Hata mı yaptım?

G. G - NaN saniye önce
Merhaba. 28 yaşındayım ve ailemle yaşamak durumundayım. Çünkü babamla ayrı olan annem ve boşanma aşamasında yeni bebeği olan bir ablam var. Ayrıca uzun zamandır işsizim. Onları bırakıp gidemiyorum. Gidersem vicdanım rahat olmayacak gibi hissediyorum. Bunun yanında 1 yıldır devam eden bir ilişkim var ama bugün ara vermeye karar verdik. Aslında bunu isteyen benim. Mutlu olduğum, heyecan veren, ileriye dönük hayaller kurduğumuz ve bu hayalleri yapmaya çalıştığımız ciddi bir ilişkimiz vardı. Kendisi anlayışlı, merhametli ve gerçekten onunla huzur bulduğum, sorunlarımızı konuşarak çözdüğümüz, hayatımı paylaşacağımı düşündüğüm birisiydi. Fakat benden iki kez sıkıntılarım var, iş konusunda çok yoğunum vs. gibi nedenlerle uzaklaşmasına rağmen ona güvenip hiç bir şekilde anlayışsız davranmadım. Sabırla düzelmesini bekledim. Son 2 ay içinde ise bana değil ama kendisine zarar verdiği bir kaç yalanını öğrendim. Öğrendiğim andan beri o kadar güvenmişim ki ona rüyadan uyanmış gibi hissediyorum. Sindirmeye çalışsam da hayatım bu kadar karmaşıkken yapamıyorum. Çaba gösterdiğim süre zarfında ise sanki ilişkimizi bu zamana kadar tek taraflı yürüten kişi benmişim gibi görüyorum. Bakıyorum da en ufak bir aktivite olarak ne sinemaya gitmişiz ne de bir kafede oturmuşuz. Bunu da es geçtim gerçek bir randevuya dahi çıkmamışız. Sadece arkadaş ortamında tanışıp, ilişkiyi ilerletip, sorunlarımızı, hayallerimizi konuşup öylece içinde kaybolmuşuz. Somut hiç bir şey yok. Bunları düşünüp biraz çabasını görmek için ona karşı sınırlarımı çizdim ve elimi ayağımı yavaş yavaş çektim. Sonuç ise benim sana ve ilişkimize inancım kalmadı, yoruldum demesi oldu. Benim onunla gezmek, eğlenmek, anı biriktirmek istemem bir anda hata oldu. Hataysa ya da değilse ben nerede yanlış yaptım? Seviyor musun bu adamı derseniz kalbinin güzelliğini bildiğim için evet seviyorum ama heyecanım kalmadı, nasıl davranacağımı ve ne yapacağımı bilmiyorum. Biraz dinlenmek ve birbirimizi kırmamak için ara vermekten başka bir çare bulamadım. Bu karmaşanın içinden nasıl çıkabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Oğuzhan TAŞDELEN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Paylaşımlarınız için teşekkürler. Bu süreçte oldukça yorulmuş olmalıyız ki sizin tabirinizle ''biraz dinlenmek'', amaçlarımızdan biri olmuş. Tek taraflı çaba harcıyor hissetmenin ve çözüm arayışları konusunda desteksiz kalmanın motivasyonunuzu düşürdüğü aşikar. Karmaşanın içinden çıkmak sadece bir sonuç olacaktır. Karmaşanın içinden çıkamazsak ne olur? Olası felaket senaryosu sizce nedir? sorularına vereceğiniz yanıtlar belki de daha geniş perspektiften bakmanızı sağlayabilir. Randevu almak isterseniz, ilk seansa özel olan %20 indirim kodu ''PSK20'' ile 01.02.2022 tarihine kadar indirimli randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim.
Oğuzhan TAŞDELEN
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları