3. İlişkimde yaşadığım durum

İlişkimde yaşadığım durum

clockwork - 21 ay önce
Partnerim tartışmalardan ötürü ayrıldı 20 gün sonra barıştık bir süre toparladık bir tartışma daha yaşadık ve bana ayrılmak istediğini kafasında bitirdiğini söyledi. Fakat bunları yaparken gitmek istemiyor ama kendini zorluyormuş gibi davranıyor gidiyor akşam ya da birkaç gün içinde bi bahaneyle yazıyor saçmalıyor. Kesin kararı olduğunu söylüyor ama arıyor numaramı bi silip bi ekliyor fakat instagramda kız eklemeye devam ediyor. İkna olucak gibi oluyor hala bir şeyler anlatıyor ama sonra istemediğini söylüyor takmıyormuş gibi gösteriyor ama sinirleniyor bir şeyleri anlatmaya çalışıyor. Arkadaş ortamından etkilenip böyle davrandığını düşünüyorum. Numaramı siliyor ekliyor bunların anlamı nedir? Bunu yaparak benim de kafamı aşırı karıştırıyor bu durumda ne yapabilirim?
Serdar YILDIRIM
Uzmanın Cevabı: Her ilişkinin dinamiği farklı olabiliyor tıbkı parmak izlerimiz gibi. Bu noktada partnerinizin bu davranışıyla neyi amaçladığını bilemeyiz fakat bu noktada partnerlerinizle çift terapisine başlayabilirsiniz.
Serdar YILDIRIM
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak