3. Kendimi kontrol edemiyorum

Kendimi kontrol edemiyorum

A... ... - 5 ay önce
Merhaba. Eğer yazım hatam varsa en başında özür dilerim, ana tilim Türkce degil. Bu soyleyeceklerim çok büyük yanlış ama kendimi bunu yapmaktan alıkoyamıyorum. 24 yaşındayım ve 2 tane uzun süreli ilişki yaşadım. Her ilişkimde de partnerimin telefonuna gizlice girerek her şeyini kontrol ediyorum. Bunu ilk kapışım annemin bana babamın telefonunu kontrol etdirişinde başladı. Daha sonra sevgilimin galerisinde kendi fotograflarımıza bakmak icin gezinirken eski sevgilisiyle mesaj resmini görmemle tüm güvenimi kaybetsemde ilişkiye devam etdirip her Allahın günü gizlice telefonunu kontrol edecek gecirdim. En kötü yanı bunun yanlış oldugunu bildiyim halde hala devam etmem ve aynı zamanda karşı tarafın bir yanlışını bulmuş olsam bile hala onunla birlikte olmam. Şu an bitmiş bir ilişkim var. Maddi sorunlardan dolayı hala birlikte yaşıyoruz. İkimizde həyatımıza devam ediyoruz. Ama 10 dakika önce telefonuma whatsap takip uygulaması indirdim çünki bu gün biriylə buluşacağını düşünüyorum. Uzun soluklu psikolojik destege ihtiyacım oldugunu biliyorum ama şu anlık kendimi bunlardan nasıl alıkoyabilirim? *prozac ilaç kullanıyorum Ek soru- sizinle görüşmek için online terapi randevusu nasıl alabilirim
Işıl BAHAR
Uzmanın Cevabı: Merhaba bakmamalısınız yapmamalısınız desem yine içinizdeki istek sizi yine harekete geçirecek. Neden bunları yapmaya ihtiyaç duyduğunuzu, neden mutsuz bir yerde kalmaya devam ettiğinizi, sizi mutsuz eden birinin hareketleriyle neden bu kadar ilgilendiğinizi ve kendinizle yeterince ilgilenip ilgilenmediğinizi sorgulamak lazım terapi yardımıyla. Düşünürseniz bana özelden yazarsanız, randevu planlaması yapabiliriz.
Işıl BAHAR
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk