3. Kız arkadaşımdan ayrıldım

Kız arkadaşımdan ayrıldım

... ... - 2 ay önce
Yaşım 29 kız arkadaşım 27 yaşında idi 1 yıldır beraberdik öyle mutluyduk ki hiç olumsuzluk yaşamadık evlilik konusunda çok baskı yapıyor du bana son basit bir olay yaşadık bir de nişan işimiz biraz ekonomik sebeplerden az uzayınca benden beklentisizlik oluşturdun deyip ayrıldı sonra çok üzüldüğünü biliyordum aradan 1 ay geçti söylendiğini öğrendim araştırdım ailede evlilik baskısı ve etraftan yaş geçiyor evlenmelisin cümlesi çok geliyormuş aklım almıyor bu kadar severken ayrılıp hemen kız arkadaşım nasıl sözlenir dün beni yolda gördü ağladı titredi konuşmaya çalıştım hayır dedi gitti depresyona girdim ne yapacağım çok sevdim o kadar şey yaşadık fiziksel bedensel anlamda hiçbirşey ifade etmiyor şuan ona
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Yaşadığınız bu durumun ne kadar zor ve karmaşık olduğunu tahmin edebiliyorum. Sevdiğiniz birinin böyle ani bir karar alması sizi derinden sarsmış olmalı. Duygularınızın karmaşıklığını ve bu süreçte ne kadar zorlandığınızı anlayabiliyorum. Bu süreçte, kendinize odaklanmak ve duygusal iyiliğinizi korumak önemli olacaktır. Size bu süreçte yardımcı olabilecek birkaç öneri sunmak isterim: 1.⁠ ⁠*Duygularınızı Yazıya Dökün:* Yaşadıklarınızı ve hislerinizi bir günlük tutarak ifade etmek, duygularınızı anlamlandırmanıza yardımcı olabilir. 2.⁠ ⁠*Kendinize Zaman Tanıyın:* Bu süreçte aceleci davranmadan, duygusal iyileşmeye zaman tanımak çok önemlidir. Kendinizi toparlamak için bir süre sosyal medyadan ve ortak anılardan uzaklaşmak size iyi gelebilir. 3.⁠ ⁠*Destek Almayı Düşünün:* Profesyonel bir terapistten destek almak, bu süreçte duygusal yükünüzü hafifletebilir. Kendi duygusal iyiliğinizi ön planda tutarak, profesyonel yardım almayı değerlendirebilirsiniz. 4.⁠ ⁠*Yeni Aktiviteler Deneyin:* Kendinizi meşgul etmek için yeni hobiler veya ilgi alanları keşfetmek, zihninizi bu süreçten uzaklaştırabilir ve size iyi gelebilir. Unutmayın ki bu süreç zaman alacaktır ve her şey sizin için daha netleşecektir. Bu dönemde kendinize karşı sabırlı ve anlayışlı olmanız çok önemli.
Silinmiş UZMAN