3. Lütfen dürüst olun

Lütfen dürüst olun

X... Q... - NaN saniye önce
Öncellikle merhaba, benim sorunum sevgilimi hakkında yanlış mı düşünüyorum yoksa kendimi mi kandırıyorum. Konu kıyafet, erkek arkadaşımla bu olay için zamanında çok tartıştık açık giyceksen tatiler de vs diye anlaştık ama sonrası arada arada giye giye mevzu genişledi tatillerden çıktı. Ama giydiğim de boşa konuşuyorum, şu mutlu günü bunu giyerek bozmasaydın vs vs cümleler sarf ediyor gönlünü alıyorum evet ama hani kıyafete bu kadar açıklığa takılması yok diz üstü olsun en kısa çok mini olmasın,tayt giy ama üstü uzun olsun,crop giy ama çok gözüme sokma vs muhabbetleri dönüyor.Bazenleri ya din de bunu emrediyor diyip laflar söylüyor ama sakinleşiyor o gün daha bir koruyucu sahiplenici oluyor. Esas olaya gelirsek erkek arkadaşım haklı mı? Yoksa kendisi kızkara bakıyorda başkası da benim baktığım gibi bakmasın kafasına mı giriyor? Ya da başkasının bakması mı sinirini bozuyor. Ya kısaca gözü dışarda olduğu için mi bunu yapıyor yoksa sahiplenip kıskandığı için mi ya çevremden saçma saçma şeyler duyuyorum bu hiç aklımda yoktu kendimi kötü hissediyorum. Bana diyorlarki yanındaki kadının kapatmasını istediği bölümleri başka kadınlarda tam ekran izliyordur vs. Dürüst olur musunuz bana?
Burak KÜSMENOĞLU
Uzmanın Cevabı: Sadece kıyafet konusundaki tavrından niyet çıkarılamaz. Dediğiniz seçeneklerden herhangi biri olabilir. Hiç kıskanç olmayıp sevgilisine karışmayan fakat aldatan insanlar da mevcut. Sevgilisine karışıp aldatan insanlar da mevcut. Unutulmamalıdır ki eğer partnerinize şüphe ile yaklaşmaya başlarsanız ve bunu partneriniz farkederse durduk yere ortaya çıkan problemler ile baş edebilirsiniz. Şüphe, aradaki güveni ve sevgiyi kıran en zararlı duygulardan birisidir. Tavsiyem ortada yeterince bir kanıt olmadan hayatı akışına göre yaşamak.
Burak KÜSMENOĞLU
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Fobiler, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk